Skocz do zawartości
Forum

sposób na "zakwasy"


Gość Shezze

Rekomendowane odpowiedzi

od miesiaca chodze na silownie ok3 razy w tygodniu. ostatnio jednak zapomnialam o solidnej rozgrzewce przed cwiczeniami na urzadzeniach. ok.30min cwiczylam na tzw. motylku czy agrafce i teraz strasznie bola mnie wewnetrzne miesnie ud. probowalam je rozciagnac ale bol jest za duzy. znacie jakies sposoby na te zakwasy? czy ze wzgledu na nie powinnam przestac chodzic na silownie przez jakis czas? prosze o szybka odp
Odnośnik do komentarza
ja nie słyszałam o czymś takim ;]
wez ciepłą kapiel, mi zawsze pomaga na złagodzenie tego najwiekszego bólu.
Rozmasuj troche i postaraj się je 'porozciągać' mimo wszystko.
Bo w przeciwnym razie mogą się dłużej utrzymywac.
Odnośnik do komentarza
o rany... też znam ten ból i nie możność poruszania się. Jak dla mnie na zakwasy najlepiej robią masaże - staraj się delikatnie rozmasować bolącą część ciała, lub poproś partnera o rozluźniający masaż. Dodatkowo obowiązkowo gorąca kąpiel z dodatkiem soli jodowo-bromowej na bolące mięśnie. Podobno na zakwasy dobrze robi także piwo...
Odnośnik do komentarza

Pamiętam jak zaczynałem ćwiczyć - szwagier mnie wyciągnął na siłownie. Po pierwszym treningu nie mogłem biegu w samochodzie zmienić ani kierownicy przekręcić mimo wspomagania. Otrzymałem radę numer 1: choćbym nie miał siły zejść z łóżka, mam przywlec dupsko na drugi trening.
I to była dobra rada. Zakwasy to nieusunięty kwas mlekowy zalegający w mięśniach. Bez ruchu będzie się usuwał nawet tydzień albo dłużej. Drugi trening pomoże je usunąć znacznie szybciej. Trzeba przetrzymać ból i ćwiczyć. Oczywiście bez wariactwa, żeby kontuzji się nie nabawić.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...