Skocz do zawartości
Forum

Jak schudnąć?


Gość Kamila1223

Rekomendowane odpowiedzi

Najlepiej będzie jak ograniczysz jedzenie, a nie zrezygnujesz ze wszystkiego co bardzo kaloryczne. Jedz np. jedno ciastko jeśli masz na nie ochotę a nie całe opakowanie. Jedz 5 posiłków dziennie i regularnie. Połącz to z ćwiczeniami aerobowymi, np. jazda na rowerze, bieganie itp. Ponieważ aby spalać tłuszcz trzeba ćwiczyć powyżej 30 minut. Ja stosując się do tego zgubiłam już ponad 10 kilogramów więc chyba jestem wiarygodna :P
Odnośnik do komentarza
 
Annulka napisał/a:
Najlepiej będzie jak ograniczysz jedzenie, a nie zrezygnujesz ze wszystkiego co bardzo kaloryczne. Jedz np. jedno ciastko jeśli masz na nie ochotę a nie całe opakowanie. Jedz 5 posiłków dziennie i regularnie. Połącz to z ćwiczeniami aerobowymi, np. jazda na rowerze, bieganie itp. Ponieważ aby spalać tłuszcz trzeba ćwiczyć powyżej 30 minut. Ja stosując się do tego zgubiłam już ponad 10 kilogramów więc chyba jestem wiarygodna ?

 


Zgadzam się całkowicie z koleżanką. Mądra i dojrzała propozycja. To jest świetny sposób by zacząć dbać o zdrowie. Organizm nie lubi radykalizmu.
Poszukaj na forum o ćwiczeniach . W paru postach opisałam ćwiczenia.

 

 

Odnośnik do komentarza
jeśli chodzi o ćwiczenia na brzuch to wydaje mi się, że najbardziej będą skuteczne brzuszki. Jeśli chodzi o ćwiczenia na nogi to może jakieś przysiady, czy jazda na rowerze ??
Natomiast co do odchudzania i do tego, jaką dietę zastosować, żeby skutecznie pozbyć się zbędnych kilogramów to myślę, że najlepiej byłoby się z kimś skonsultować, żeby dieta była dobrana tylko do nas, do naszych potrzeb, naszego organizmu i stylu życia.
Dość często jest tak, że podejmując walkę ze zbędnymi kilogramami łapiemy się w pułapkę stereotypów i mitów. Np. żeby nie jeść po 18, albo, że żeby schudnąć trzeba ograniczyć jedzenie, co czasem może doprowadzić do innych poważnych schorzeń. Wiele ciekawych informacji na temat odchudzania i diet można znaleźć na stronie kliniki Vimed, moim zdaniem warto poczytać.
Odnośnik do komentarza
jeżeli chcesz tylko ćwiczyć, nie stosując żadnej diety, to możesz tylko nabrać mięśni, ale nie schudniesz, ale sama nie chcę Ci tutaj za dużo polecać, bo ekspertem nie jestem, nie myślałaś, żeby np. pójść do dietetyka, który pomógłby Ci skutecznie schudnąć? np. w Klinice Diety Medlinea profesjonalista ułożyłby Ci dietę oraz pomógł w ustaleniu odpowiedniego treningu, pod taką opieką na pewno by Ci się udało uzyskać wymarzoną sylwetkę
Odnośnik do komentarza
oj sposobów jest dużo, ale może warto byłoby się z kimś skonsultować?? Albo jakieś wczasy odchudzające. Widziałam taką możliwość w ofercie Hotelu Primavera i myślę, że to też może być dobry i przyjemny sposób na pozbycie się zbędnych kg.
Odnośnik do komentarza
Gość brillance
tylko, że taki trener personalny to mega wydatek, mnie akurat na taki luksus nie stać :/ a właśnie potrzebowałabym kogoś takiego kto intensywnie ze mną poćwiczy i co najważniejsze będzie mnie motywował
Odnośnik do komentarza
Gość natalka_k88
Cześć! Mam pytanie a propos brzuszka mojego Marcinka - nie jest on duży, raczej się gubi w całokształcie, bo Marcin jest bardzo barczysty i wysoki, ale jest taki fest mięciutki :D chcę mu zasugerować jakieś ćwiczenia czy coś, mi to nie przeszkadza, ale widzę, że jak ściąga koszulkę to robi się trochę skrępowany albo się wygłupia i go wciąga, więc żeby lepiej się poczuł niech go trochę umięśni :D co polecacie? Marcin lubi pływać, myślicie, że to pomoże mu w wyrobieniu mięśni nie tylko w barach ale też na brzuchu? a może znacie jakieś proste ćwiczenia (tylko nie słynną szóstkę, bo to dla niego za długo ;P) albo nie wiem, jakąś dietę na zrzucenie brzucha? :)
Odnośnik do komentarza
Pływanie ogólnie rzeźbi sylwetkę, ale akurat na mięśnie brzucha nie ma jakiegoś specjalnego wpływu. Twój Marcin może po prostu zacząć robić zwykłe brzuszki, a dla motywacji możesz je robić razem z nim :). Wspólny jogging też nie zaszkodzi.
Odnośnik do komentarza
Najlepiej znaleźć taki sport i ćwiczenia, które będziesz wykonywać z przyjemnością :) Ja lubię biegać, ale ćwiczenia na pośladki i brzuch też lubię. Tak jak ktoś wyżej - Mel B jest całkiem fajna i dobrze się z nią ćwiczy.
Odnośnik do komentarza
Karina_33 napisał/a:
Dziewczyny a ćwiczycie ten plan chodakowskiej? Bo zabieram się do ćwiczeń, ale trochę brakuje mi motywacji i nie wiem jak to pokonać...

Karina, pomyśl jakie będą efekty jak zaczniesz ćwiczyć, wiem że to trudne ale jak ja siebie zmuszałam do wysiłku przez 2 tygodnie to po dwóch nie mogłam bez tego żyć. Chciało mi sie coś robić nie dałam rady usiedziec na miejscu. Co do Chodakowskiej to ... nie leżą mi jeje ćwiczenia :)
Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...