Skocz do zawartości
Forum

Plan treningowy jazdy na rowerze


Gość Klaudusia-13

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Szponka
Z początkiem sezonu zaczęłam korzystać z tej przyjemnej formy aktywności jaką jest jazda na rowerze. Zdaję sobie sprawę, że jest to także świetny spospób na poprawienie ogólnej sprawności fiz. Nie wiem jednak ile km i ile czasu potrzeba by osiągnąć jakieś rezulataty związane z poprawą mojej sylwetki. Poza tym chciałabym wiedzieć jakie są przedziały ilości spalnanych kalorii (np. na 1h) przy jeździe na rowerze. Z góry dziękuję za pomoc.
Pozdrawiam ;)
Odnośnik do komentarza
Gość gruba_gg
wiecie co dziewczyny ja mam rower stacjonarny razem z licznikiem spalanycz kalorii. jezdze na nim pol godziny w tempie srednio 23km/h i spalam wtedy ok. 180 kcal. czytalam tez ze pol godziny dziennie to dobra dawka... ale im wiecej tym lepiej. pozdrawiam:)
Odnośnik do komentarza
Gość kasiulka21
To oczywiste, ale czasem nie ma mozliwości żeby jeżdzic na powietrzu, wiec lepiej pojeżdzic w domu niż w ogole, ja mam w domu takie dziwne urządzonko, na którym ćwiczenia przypominają troche jazde na rowerze bez trzymanki, ale nie mam pojęcia jak to urządzenie sie nazywa, a chciałabym żeby mnie ktoś oświecił, jakie mięśnie ono ćwiczy i na co jest dobre, bo jak na razie to zauważyłam, że najbardziej bolą mnie po tym łydki i ogólnie nogi, i może pupa troche:rol:
Odnośnik do komentarza
mam ogromną prośbę, chciałabym się dowiedzieć czy rower (stacjonarny) i skakanka to dobre połączenie i czy lepiej ćwiczyć np. 30min na rowerku i potem od razu 30 min na skakance (1 godzina naraz) czy z jakimś przedziałem czasowym (przerwą). Czy jest w tym jakaś różnica? to jest dla mnie ważne wiec proszę o odpowiedź. zgóry dziękuję :)
Odnośnik do komentarza
Witam!
Już jakiś czas jeżdżę na rowerku stacjonarnym, prawie codziennie, zależnie od dnia 30-50 km. Ale ostatnio pojawił się pewien problem. Bardzo bolą mnie nogi w kostkach, już po teningu. Czy to może być wina butów? Bo w sumie nie mam innego pomysłu.
Pozdrawiam!
Odnośnik do komentarza
Witam ,jestem kobieta 28 letnia drobnej postury waze 42 kg przy wzroscie 152 , od niedawna jezdze na rowerze. Moje pytanie brzmi na jakich przerzutkach i jak długo najlepiej jezdzic , by zwiększyc mięsnie ud ,łydek i ukształtowac posladki z góry dziękuje za odp :)
Odnośnik do komentarza
Lubię jeździć rowerem. Od wiosny do późnej jesieni jeżdżę codziennie, nie mniej niż 30 minut. Na ogół po płaskim terenie, ale parę górek też zaliczam. Do domu wracam zmęczona jak norka, ale zadowolona. Wcześniej próbowałam biegania, ale, niestety, moje stawy kolanowe odmówiły współpracy i musiałam przejść kuracje najpierw przeciwzapalną, a potem przez prawie pół roku odbudowywałam chrząstki stawowe. Używałam Vital3 i pomogło. Rower okazał się strzałem w dziesiątkę. Nie przeciążam stawów a mam sporo ruchu i jestem bardzo szczęśliwa.
Odnośnik do komentarza
Ja uwielbiam jeździć na rowerze, ale nigdy nie traktowałam go jako sposobu na zrzucenie kilku zbędnych kilogramów. Chętnie poczytam dziewczyny ile udało wam się schudnąć i jak często jeździłyście. Ja jeżdżę 1-2 razy w tygodniu po około godzinie, ale to chyba za mało żeby schudnąć.
Odnośnik do komentarza
W dniu 27.09.2021 o 10:40, Gość tekson napisał:

Czy te najtańsze modele są wystarczające do treningu w domu - https://www.hop-sport.pl/rowery-treningowe/ ? 

Ewentualnie podpowiedzcie, który wybrać, aby wszystko było w porządku. Jakim można zrobić sobie różnicę? 

Głównie zależy mi na ciekawym treningu i niezawodności sprzętu. Co ma znaczenie?

Mam właśnie taki od pół roku i wszystko jest w porządku. Jeżdżę 5 razy w tygodniu przez około godzinę. Póki co żadnych awarii nie było. Sprzęt działa niezawodnie, nie ma żadnych problemów i tak to powinno wyglądać. Nie wiem, co będzie dalej, ale przynajmniej jak na razie jestem zadowolona. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...