Skocz do zawartości
Forum

RE: Czy zielona herbata pomaga w odchudzaniu?


Gość piesell

Rekomendowane odpowiedzi

Czy zielona herbata może pomóc w odchudzaniu? Coś tam kiedyś przeczytałam, że przyspiesza spalanie materii. Czy to prawda? Jestem już zdesperowana, bo jest marzec, niedługo wiosna i krótkie ciuchy, a ja mojej zimowej warstewki nie mogę zrzucić.
Odnośnik do komentarza
Gość brillance

powiem tak, spalanie materii, a tak na prawdę tłuszczu, bo na tym chyba nam kobietom najbardziej zależy może spowodować odpowiednia dieta i ćwiczenia na przykład na takim rowerze stacjonarnym oczywiście picie zielonej herbaty może pomóc oczyścić organizm z toksyn, ale sama w sobie nie ma jakiś magicznych właściwości, które sprawią, ze waga pokaże -5 kg w miesiąc

Odnośnik do komentarza

trzeba było robić coś wcześniej a nie na ostatnią chwilę, zresztą zima jeszcze będzie długo. Jeżeli chodzi o kwestie odchudzania to cla plus zielona herbata gala to chyba najlepszy środek na odchudzanie z tego co piszą inni forumowicze

Odnośnik do komentarza
Gość natalka_k88
o właściwościach zielonej herbaty czytałam już naprawdę dużo różnych rzeczy, częściej wychwalają one jej właściwości niż wytykają wady, ale mnie to wcale nie obchodzi - piję zieloną herbatę bo mi smakuje, a jeśli ma mi jeszcze w czymś pomóc, to tym lepiej;)
Odnośnik do komentarza
podobno zielona nie różni się jakoś specjalnie właściwościami od czarnej; u mnie w domu pija się hektolitry herbat, głównie zielonej, i jakoś nie zauważam jej spektakularnych efektów ;P nie jesteśmy otyłe, jeśli o to chodzi ;)
Odnośnik do komentarza
jest wiele badań potwierdzających, że pomaga w odchudzaniu, ale nie ma się co łudzić, że sama herbata cokolwiek załatwi. Fakt, ze poprawia lekko metabolizm i działa silnie ochronnie, ale samemu też trzeba trochę popracować :-)
Odnośnik do komentarza
To jest prawda. Zielona herbata jest z pewnością lepsza niż czarna, która działa wysuszająco. Ponadto zielona herbata pobudza podobnie jak kawa i nieco przyspiesza metabolizm, ale nie cudów nie sprawia. Jest to raczej czynnik, który pomaga przy odchudzaniu, ale jakby nie było najważniejsze są dieta i ćwiczenia;)
------------------------------------
moje-lustrzane-odbicie.blogspot.pl
Odnośnik do komentarza
Gość niewidzialnijakmy
Z tego co kojarzę to zielona herbata jest odpowiedzialna za usuwanie toksyn, a to czerwona wspomaga odchudzanie. Choć oczywiście ilość soli i toksyn w organizmie wpływa na naszą wagę, więc to jest takie koło ;).
Odnośnik do komentarza
Gość jokurek00
czytałam wiele na ten temat i zresztą sama na sobie stosowałam i stwierdzam, że zdecydowanie wspomaga i jest zbawienna nie tylko w kwestii odchudzania ale i po prostu lepszego samopoczucia także każdemu polecam duże ilości ;)
Odnośnik do komentarza
Gość niewidzialnijakmy

Zielona herbata oczyszcza organizm, a czerwona wpływa na spalanie tkanki tłuszczowej. Tylko sama herbata nic nam nie da jak nie będziemy stosować diety i ćwiczyć. Mi bardzo w tym względzie pomógł dietetyk z Akademii Dietetyki, ponieważ wskazał mi jakie błędy popełniam w odżywianiu i pokazał, że zdrowe jedzenie również może być bardzo urozmaicone.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...