Skocz do zawartości
Forum

kawa a odchudzanie


Gość szisza

Rekomendowane odpowiedzi

próbuję ostatnio zrzucić kilka kilogramów, które niestety nazbierały mi sie po zimie. koleżanka powiedziała mi, że nie powinnam pić dużo kawy, jak sie odchudzam, (a niestety kawę uwielbiam )bo kofeina niestety negatywnie wpływa na odchudzanie. myślicie, że to prawda? czym zastąpić kawę, a właściwie jej smak, do którego sie przyzwyczaiłam i z którego tak ciężko mi będzie zrezygnować?
Odnośnik do komentarza
nieee, chyba tutaj nie chodzi o odchudzanie. kofeina negatywnie na to nie wpływa, ale za to działa niefajnie na śluzówkę żołądka, ciśnienie, akcję serca. jeżeli dużo ćwiczysz itd to rzeczywiście lepiej ograniczyć czarną kawę. i jeśli bierzesz tabsy anty to też. może spróbuj zastąpić kawą zbożową, co? dobra jest bardzo
Odnośnik do komentarza
a to dobra alternatywa, zwłaszcza właśnie przy odchudzaniu, bo bardzo mało kalorii ma. jak nie chce Ci się bawić w parzenie, fusy itd, to np. kup sobie w torebkach (chyba jedyną zbożówkę w torebkach do zaparzania ma anatol). jak pijałas zawsze mocną, to też jest. wiem, że wszystkim się z dzieciństwa kojarzy, ale serio jest smaczna ;)
Odnośnik do komentarza
Kawa pomaga w trawieniu, kawa rozluznia organizm, więc z powodzeniem mozna ja pić podczas odchudzania. Działa podobnie do zielonej herbaty oczyszczajacej. Sama tearz jestem na diecie dukana i jedyne napoje ktore moge pic to zielona herbata, woda i kawa wlasnie, także nie jest to jakies moje widzimisie :)
Odnośnik do komentarza

Odkąd mam w domu ekspres do kawy nie jestem w stanie zrezygnować z tego czarnego napoju. Mogę nie jeść ukochanej czekolady, ale kawy nie odstawię nigdy. Na szczęście, zaprzyjaźniona dietetyczka twierdzi, że kawa wręcz pomaga w odchudzaniu. Pod warunkiem, że jest bez cukru, karmelu i innych słodkich dodatków. Rano piję espresso, popołudniu latte na chudym mleku, a waga spada dalej.

Odnośnik do komentarza

Kawa to kofeina ,kofeina to moc,więc w czym problem...pijąc kawę zapobiegasz wystapieniu chorób takich jak Parkinson Alzheimer,raka jelit itp.Ja przed treningiem na siłce wale dwa kubany konkretnej kawy (oprócz innych srodków wspomagających ćwiczenia oczywiście)i powiem wam że pompa jest ,booooo... trzeba zap... plecy same się nie zrobią ...Pij kawę,bądź WIELKI

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...