Skocz do zawartości
Forum

Jaki jest najlepszy sposób na pozbycie się nadwagi?


Gość żarłoczek

Rekomendowane odpowiedzi

Gość żarłoczek

Mam problem w mieszczeniu się w ubraniach. Fundusze nie pozwalają mi na zakup nowych ubrań więc potrzebuje znaleźć skuteczny sposób na pozbycie się nadwagi. Mam 18 lat, jestem uczennicą, nie jestem aktywna fizycznie, ważę 83 kg. Nie choruje i w mojej rodzinie nie występuje nadwaga. Trudno mi jest opisać jadłospis bo dosłownie jem wszystko i często. Proszę o odpowiedź

Odnośnik do komentarza

Więc przestań jeść wszystko i często. 5 posiłków dziennie, małe porcje, jedzone o tej samej godzinie codziennie. Wyeliminuj słodycze, tłuszcze, fast-foody, sól, produkty półprzetworzone. Zacznij jeść więcej warzyw, owoców, ryżu, pieczywa pełnoziarnistego, ryb, orzechów. Musisz też zwiększyć aktywność fizyczną, wybierz coś co lubisz, żebyś nie straciła zapału.

Odnośnik do komentarza

Jeśli jest często i dużo to nie ma co się dziwić. Postaraj zmienić swoje nawyki żywieniowe. Jedz 4-5 posiłków dziennie, powinny być one małe i lekkostrawne.Ostatni posiłek jedz na 3 godziny przed snem. Unikaj jedzenia słodyczy, fast foodów, chipsów oraz innych niezdrowych przekąsek. Nie jedz tłustych potrwa smażonych w głębokim oleju oraz takich do których przygotowania użyto dużych ilości tłuszczy. Jeśli możesz to wybieraj pieczywo ciemne, pełnoziarniste, jest ono lepsze od białego ponieważ zawiera więcej błonnika, witamin i minerałów. Dłużej pozostaniesz syta po kanapce z ciemnym chlebem. Jedz warzywa i owoce, jeśli lubisz podjadać między posiłkami i nie potrafisz się pohamować jedz warzywa. Mają one mało kalorii, są bogate w błonnik i mają dużo witamin. Staraj się jeść chude wędliny np z drobiu. Są one mniej kaloryczne bo zawierają mniej tłuszczu. W swoim jadłospisie uwzględnij ryby, poproś rodziców aby częściej je przyrządzali.
Warto abyś namówiła całą swoją rodzinę na zmianę nawyków pokarmowych. wtedy łatwiej będzie ci zrzucić kilka zbędnych kilogramów.
Po za zmianą nawyków żywienia musisz zwiększyć swoją aktywność fizyczną. Zacznij ćwiczyć godzinę dziennie. Możesz ćwiczyć do domu lub zapisać się na dodatkowe zajęcia sportowe.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...