Skocz do zawartości
Forum

Odchudzanie brzucha, boczków i ud u nastolatki


Gość rockband

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 14 lat w tym roku 15..Mam ok.175 cm wzrostu i ważę 65 kg. Uprawiam różne sporty..tymczasowo mam przerwę ze względu na kolana.. Koleżanki w klasie mają ładne sylwetki i nie wstydziły by się wyjść w stroju latem nad jezioro a mi przeszkadzają te "boczki" i brzuch, grube uda których się wstydzę a łydki umięśnione (jak chodzę mięśnie mi widać) Chciała bym wyglądać tak jak one.. Jak mogę schudnąć i z brzucha "boczków" oraz ud? Proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza

Takie umięśnione łydki są bardzo atrakcyjne, a poza tym skoro uprawiasz sporty to naturalne. Moim zdaniem masz prawidłową wagę. Powinnaś wzmocnić mięśnie brzucha, więc rób codziennie brzuszki. Na wyrzeźbienie talii dobre jest hula hop. Na Uda rower i bieganie.

Odnośnik do komentarza

Musisz wymodelować sobie sylwetkę a najlepiej to zrobisz robiąc brzuszki (różne rodzaje). Musisz schudnąć troszkę, tzn unikać słodyczy, tłustych potraw, staraj się jeść lekkostrawnie. W między czasie ćwicz nad mięśniami brzucha, najlepiej codziennie, chociażby 15 minut. Ładnie rzeźbi talię kręcenie hula hop oraz krążenia bioder.

Odnośnik do komentarza
Gość Misio1849

Witam, za 4 miesiace wychodze za maz, chcialabym w tym czasie jak najwiecej schudnac. Obecnie waze 64 kg, mam wzrost 173 cm. Moja waga jest wedlug wskaznika BMI prawidlowa, lecz mam troszke boczki i brzuszek. Chcialabym schudnac tak z 7 kg zeby wazyc 57. Ale wiem ze w tak krotkim czasie to jest raczej nie mozliwe i graniczy z cudem. Wiec jak bym tak 60kg wazyla to juz bym byla zadowolona. Od 7 lutego jezdze na rowerku magnetycznym 1h i 5min dziennie, na obciazeniu od 4 w zwyz do 6 max bo juz wyzej nie daje rady poki co. Spalalam przy tym 375 kcal, przejezdzam 25km. Malo jem, ale nie stosuje zadnej diety. Moje pytanie brzmi czy cos schudne przy takim spalaniu kalorii czy musze zwiekszyc spalanie? czekam do przyszlego tygodnia zeby sie zwazyc po 2 tyg jezdzenia, mam w planach robic na rowerku 2x po 375 lub po 400 kcal dziennie jak nie spadne z wagi. Prosze o rady. Dziekuje. Pozdrawiam Justys

Odnośnik do komentarza

Aby wysmuklić ciało dobrze by było robić ćwiczenia rozciągające. Proponuję również krążenia bioder na "boczki", hula hop też jest skuteczne. Na brzuch to tradycyjne brzuszki i nożyce. Trzeba być jednak konsekwentnym i ćwiczyć codziennie.

Odnośnik do komentarza

Masz idealne BMI, a więc nie powinnaś się odchudzać. Tym bardziej, że jesteś jeszcze bardzo młoda i dopiero wchodzisz w okres dojrzewania. Niedługo zauważysz, że Twoje ciało zacznie się zmieniać, zmienią się jego proporcje. Jeśli nie lubisz swojego brzuszka to polecam ćwiczenie różnych mięśni brzucha robiąc brzuszki z wyprostowanymi nogami, z uniesionymi i zgiętymi w kolanach, brzuszki skośne a także nożyce. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Gość agamemnon 12

tutaj znalazłem informację jak dbać o dietę w twoim wieku - http://abcdieta.pl/dieta-dla-dzieci-w-wieku-szkolnym .
Nie wiem jakie masz nawyki żywieniowe, ale na twoim miejscu zrezygnowałbym ze słodyczy i napojów słodkich, za to jadł więcej warzyw i owoców. Wskazana jest tez aktywność fizyczna - graj w piłkę, biegaj itp. Myslę ze to powinno pomóc. Ja tez kiedys miałem problem z nadwagą, ale jakoś dałem radę. trochę mnie to kosztowało wysiłku ale jak wiadomo bez pracy niczego nie osiągniesz. Pozdrawiam Marek z Poznania.

Odnośnik do komentarza
Gość agnieszkaf

Musisz wzmocnić mięśnie brzucha, zatem proponuję brzuszki. Musisz tylko ćwiczyć regularnie, czyli każdego dnia, np. przed snem przez 15 minut. Pływanie bądź bieganie też jest fajne, bo wysmukla każdą sylwetkę.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcemy wyrzeźbić całą sylwetkę to najlepszym wyjściem będą ćwiczenia aerobowe oraz sporty takiej jak pływanie, tenis, siatkówka, koszykówka czy taniec. W ćwiczeniach aerobowych mięśnie wytwarzają energię na skutek procesów tlenowych. Spalają przy tym głównie tkankę tłuszczową. Ładnie modelują całą sylwetkę, wysmuklając całe ciało. Możemy wykonywać je w domu lub podczas zajęć z fitnessu bądź aerobiku. To już zależy od nas co chcemy zrobić.
Pływanie, jest szczególnie polecane dla osób które posiadają problemy ze stawami lub kręgosłupem. pływanie nie obciąża stawów, działa relaksująco i korygująco na wady postawy. Podczas pływania pracują wszystkie mięśnie ciała, w szczególności mięśnie rąk i nóg, ale także mięśnie brzucha i pośladków. Tenis, siatkówka czy koszykówka również rozwijają mięśnie rak i nóg. Poprawiają kondycję, wzmacniają mięśnie i naszą wydolność.
Dla nastolatków najlepszym wyjściem jest uprawianie sportu, żadne diety nie są zalecane w okresie dojrzewania.Obniżona kaloryczność potrwa i ograniczona ilość energii dostarczana każdego dnia może powodować niedobory witamin, minerałów i podstawowych substancji odżywczych. Takie braki mogą powodować powstanie różnych konsekwencji tj jak niedokrwistość, zburzenia krzepliwości krwi, skurcze nocne mięśni, zwiększona łamliwość kości, problemy z koncentracją i pamięcią. Dlatego najlepiej jest zwiększyć dawkę ruchu, jest to o wiele zdrowsze niż diety odchudzające.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...