Skocz do zawartości
Forum

Jak odchudzić odstający brzuch?


Gość kara2011

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam na imie Karolina i mam 20 lat. Mam problem ze swoimi wymiarami. jestem wysoka dziewczyna 177cm i moja waga 58kg przy takim wzroscie wydawala by sie dosc odpowiednia. tak jednak niestety nie jest moje wzmiary to 83 72 96 i udo 54cm. Przy czym nie wyglada to dobrze. Np brzuch jest bardzo odstajacy. Jak cwiczyc zgubic te zbedne centymetry i ile miesiecy mniej wiecej potrwa taki trening . prosze o pomoc Karolina

Odnośnik do komentarza

Jesteś gruszką, Twój problem to masywna dolna część ciała przy w miarę szczupłej górze. Twój WHR ( obwód talii podzielony przez obwód bioder) wynosi 0,75 co potwierdza Twój typ budowy.
Nie powinnaś się skupiać na intensywnych ćwiczeniach dolnej partii ciała, bo tylko sprawisz, że staną się szersze. Nie wykonuj krótkich, intensywnych ćwiczeń, które wymagają krótkich urwanych ruchów. Na dolne partię ciała rób ćwiczenia rozciągające, które pomogą wysmuklić uda, nie używaj przy tym obciążeń. Lepiej skup się rozwinięciu mięśni klatki piersiowej i ramion, tak aby zrównoważyć biodra.
1 Usiądź na krześle w obu dłoniach trzymaj hantle, ramiona zwisają swobodnie wzdłuż tułowia. Wykonaj zgięcie ramienia i unieś hantle aż do linii barków - 2 serie po 10 powtórzeń.
(pracują mięśnie dwugłowe ramienia oraz mięśnie ramienne).
2. Usiądź na krześle, chwyć jedną dłonią hantelek, a następnie wyprostuj ramię nad głową. W tej pozycji wykonaj zgięcie ramienia, przenosząc sztangielek za głowę - 2 serie po 10 powtórzeń. (zaangażowane: mięśnie trójgłowe ramienia – triceps).
Co do diety to przykładowy jadłospis znajdziesz na stronie http://portal.abczdrowie.pl/dieta-dla-figury-typu-gruszka

Odnośnik do komentarza

Witam !

Mam problem z brzuszkiem.
Chciala bym schudnąć co najmiej jakieś 4 kg.
Mam 11 lat ,159wzrostu 54,3kg.
Mam troche sadełka i chciala bym sie go pozbyc !
Są bardzo ładne ciuchy między innymi : Bluzeczki ,sukienki. I wtedy pojawia się ten problem odstaje brzuch i sie troche wstydzę ..;/
Wiec prosze o jakąs poradę

Z góry Dziękuję! ;*

Odnośnik do komentarza

ale gdzie ty masz zbędne centymetry? Ważysz malutko jak na swój wzrost, masz dość duży biust i strasznie wąskie biodra. Jak na moje oko to ty powinnaś przytyć, a nie jeszcze brzuch gubić, bo w jakąś anemię wpadniesz. Ja sama mam 56-7 kg przy 163 cm wzrostu i wyglądam tak akurat, to jak ty musisz wyglądać?

Odnośnik do komentarza

Hej! Na początek nie wiem czy wybrałam dobry dział na mój problem, jednak ten wydaje mi się najbardziej pasujący. Mój problem polega na odstającym brzuchu. Mam go od kąt pamiętam. Kiedyś myślałam, że jest to tzw. "dziecięcy brzuszek", który mi zniknie, jednak mam 17 lat i nic takiego się nie stało, a wręcz stał się jeszcze większy. Wzięłam się za siebie i zaczęłam ćwiczyć, biegać, ogólnie robić wszystko by pozbyć się tego brzucha. Muszę powiedzieć, że efekty po miesiącu ćwiczeń są, ale zauważyłam, że są one tylko rano. Rano mam nawet całkiem płaski brzuszek, ale po śniadaniu i każdym jednym posiłku robi się coraz większy, tak że z obwodu rano 71 cm potrafię na wieczór mieć kiedy całkowicie rozluźnię brzuch 78. W czym może leżeć mój problem?

Odnośnik do komentarza

Witam!
Potrzebuję rady. Od półtora miesiąca zmieniłam trochę tryb życia i zaczęłam dbać o zdrowie i firgurę. Jednak nie wiem dlaczego moja waga stoi w miejscu. Mam 168cm wzrosu i ważę 66 kg. Codziennie jeżdżę 12 km na rowerze i 3x w tygodniu biegam ok 5 km.
Jeżeli chodzi o odżywianie to jem regularnie 4 posiłki.
o 6 - jogurt z płatkami owsianymi, rodzynkami i siemieniem lnianym
o 10 i o 13 - kanapki ( po 2 kromki grahama posmarowane serem czosnkowym z jakimś ogórkiem albo pomidorem)
o 16 jem obiad- makaron ze szpinakiem i śmietaną, kurczak z ryżem albo ziemniakami i warzywami, warzywa z patelni, kalafiry, brokuły itp
Piję ponad 2l wody dziennie, kawę z mlekiem, od czasu do czasu jem galaretkę i jakieś owoce
Nie używam cukry, soli ani oleju ( smażę na oliwie z oliwek)
Co robię źle? Dlaczego moja waga stoi?

Odnośnik do komentarza

~Gemma
Hej! Na początek nie wiem czy wybrałam dobry dział na mój problem, jednak ten wydaje mi się najbardziej pasujący. Mój problem polega na odstającym brzuchu. Mam go od kąt pamiętam. Kiedyś myślałam, że jest to tzw. "dziecięcy brzuszek", który mi zniknie, jednak mam 17 lat i nic takiego się nie stało, a wręcz stał się jeszcze większy. Wzięłam się za siebie i zaczęłam ćwiczyć, biegać, ogólnie robić wszystko by pozbyć się tego brzucha. Muszę powiedzieć, że efekty po miesiącu ćwiczeń są, ale zauważyłam, że są one tylko rano. Rano mam nawet całkiem płaski brzuszek, ale po śniadaniu i każdym jednym posiłku robi się coraz większy, tak że z obwodu rano 71 cm potrafię na wieczór mieć kiedy całkowicie rozluźnię brzuch 78. W czym może leżeć mój problem?

Może to kwestia wzdęć i problemów z układem pokarmowym. Spróbuj zauważyć czy ten brzuch zwiększa Ci się po konkretnych posiłkach, produktach?

Odnośnik do komentarza
Gość słodziak z kompleksami :'(

witajcie :* niech koś mnie uratuje mam 12 lat i 150 cm wzrostu a waże 50 kg :'( :'( :'( jak na mój wiek to chyba bardzo dużo alemój największy problem jest taki że mam duży i odstający brzuch poomóżcie co mog zrobić rzeby nie mieć takiego wielkiego brzucha i tyle nie wżyć :'( :'( :'( prosze pomocyyy:'( :'(

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...