Skocz do zawartości
Forum

Czy moja waga jest prawidłowa?


Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry :) otóż mam pewien problem. Mam 15 lat, około 1.70 m i ważę 70 kg. Podobno to waga prawidłowa, ale tkanki tłuszczowej jest wg mnie za dużo i źle się czuję w swoim ciele :( Nigdy nie próbowałam żadnych diet, uważam, że jeszcze na to czas i mój organizm może tylko na tym ucierpieć. Często oglądam swoje ciało w lustrze i nie satysfakcjonuje mnie widok, a nawet obrzydza :( Wiele do życzenia pozostawiają uda i brzuch :(. A może to tylko moje urojenia? :/ W każdym razie co mogę z tym zrobić? Uważam, że nie wytrzymam długo na żadnej diecie czy obliczaniu kalorii. Zawsze jadłam to, na co miałam ochotę i obawiam się, że to był wielki błąd. :( Ostatnio zaczęłam ćwiczyć, bo zaniepokoiło mnie przybieranie na wadze. Szczerze powiedziawszy wstydzę się przyznać rodzicom i rodzinie, że ćwiczę i robię to kiedy nikt nie widzi... Boję się, że mnie wyśmieją.
Z góry dziękuję za każdą odpowiedź, jeżeli takowa się pojawi :)

Odnośnik do komentarza

dieta nie jest konieczna do pozbycia się niewielkiej nadwagi - wystarczy zmiana dotychczasowych przyzwyczajeń i wprowadzenia kilku drobnych zmian - oczywiście zalecany jest także sport. powinnaś spożywać 5-6 niewielkich posiłków dziennie, w regularnych odstępach czasu (np. co 3 godziny) - nie jedz poza domem i nie kupuj gotowych produktów (słodkich bułek, itp.), najlepiej zawczasu zrób coś w domu (np. bułkę z warzywami i chudą wędlinę lub koktajl z banana i jogurtu naturalnego). znacznie ogranicz spożycie czerwonego mięsa, słodyczy, słonych przekąsek, słodzonych napoi i soków, fast-foodów, płatków śniadaniowych i innych wysoko przetworzonych produktów - zwiększ natomiast spożycie warzyw (np. ziemniaków lub fasoli) i owoców (np. owoców cytrusowych), produktów pełnoziarnistych (szczególnie razowego pieczywa i płatków owsianych), oraz chudych przetworów mlecznych (dobry wybór to chudy twaróg i jogurt naturalny). a co do sportu, to zacznij regularnie ćwiczyć (co najmniej 4-5 razy w tygodniu), najlepszy na zrzucenie nadwagi jest rower, gdyż pozwala początkującym na znacznie dłuższe ćwiczenia, aniżeli bieganie, czy pływanie (oczywiście o tej porze roku w grę wchodzi jedynie rower stacjonarny, np. w siłowni) - optymalny czas ćwiczeń to 45-60 minut.
Złote rady przy odchudzaniu – 20 najlepszych porad

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...