Skocz do zawartości
Forum

Nadwaga u 18-latka


Gość Malinowy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Mam 18 lat , 180 cm wzrostu i ważę 84 kg (według mnie o wiele za dużo). Jestem uczniem szkoły informatycznej co wiąże się z siedzącą pracą i nauką. W ciągu roku szkolnego sport uprawiam 3h w tygodniu w wakacje staram się biernie jeździć na rowerze i pływać , lecz aktualne hobby nie jest zbyt ruchliwe - strzelectwo, kulinaria i akwarystyka. Do tego uwielbiam jeść , może dziwnie to zabrzmi ale czuję się tak jakbym był uzależniony od jedzenia . Codziennie ok. 6:20 jem śniadanie (zazwyczaj płatki z mlekiem 3,2% lub \"tosty\"). Następnie II śniadanie ok. godziny 12:30 (kanapki lub jakiś batonik), następnie obiad o godzinie 16-17, pomiędzy obiadem a kolacją często podjadam - zwłaszcza słodycze. Kolacje jadam o godzinie 20 - 21. I właśnie zawsze o jakiejś porze zjem coś słodkiego tak jakby myszkuje sobie . Również czasami jestem strasznie zmęczony nie wiem z jakiej przyczyny. Zazwyczaj chodzę spać pomiędzy 22 a 24 , wstaję o 6:00. Zwracam się z zapytaniem czy można wytyczyć jakąś specjalną dietę dla takiego trybu życia.

Odnośnik do komentarza

Powinieneś ograniczyć słodycze do minimum, a najlepiej w ogóle z nich zrezygnować i pogryzać np. owoce, bakalie lub orzechy (orzechy są dobre dla mózgu, więc jak masz dużo nauki to jak znalazł :) ). Poza tym ostatni posiłek jedz co najmniej 3 godziny przed snem, żeby zdążył się strawić. Jedz małe porcje, ale częściej i zawsze regularnie. Daj znać jak Ci idzie :) Pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza

Jeżeli chcesz schudnąć odstaw słodycze, najlepiej by było gdybyś z nich w ogóle zrezygnował. Tak samo musisz ograniczyć podjadanie między posiłkami. Jedz 4-5 posiłków dziennie, porcje mają być male. zasada jest jedna jedz mniej a częściej. Nie możesz podjadać między posiłkami, bo inaczej dieta nie przyniesie żadnego skutku. Ostatni posiłek spożywaj na 3 godziny przed snem. Nie jedz tłustych mięs, słodyczy i fast foodów. Odstaw na bok cole czy pepsi oraz inne napoje wysoko słodzone. Zastąp je lepiej wodą mineralną, czerwoną herbatą i naturalnymi sokami.
Po za tymi zaleceniami ćwicz i jak najwięcej czasu poświęcaj na ruch. Zacznij uprawiać jakiś sport, tak by wzmocnić mięśnie i poprawić ogólna wydolność Twojego organizmu. Możesz zapisać się na siłownię, basen czy cokolwiek chcesz bylebyś był aktywny.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...