Skocz do zawartości
Forum

Dieta odchudzająca dla 24 latka


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam na imię Michał i biore się za siebie : D Mam 24 lata, nigdy nie starałem się schodnąć. Zapisałem się miesiąc temu na siłownie. Ćwicze około 5 razy w tygodniu ( Bieganie przed treningiem, rowerek/bieganie po treningu) Narazie nie mam pojęcia co mam jeść. Zakupiłem Fatburner Xedra Cut Ultra XT, bo podobno to mi pomoże. Mam 175, 100 kg. Chce zrzucić około 15-20 kilo. Jestem gotowy do odwrócenia przyzwyczajeń żywieniowych od zaraz. W tym momencie moja ' dieta ' to gotowane mięso ( najczęściej drób ) Ryż z curry + warzywa ( brukselka, brokuły, marchewka, fasolka szparagowa, szpinak ) taka mieszanka najczęściej. Nie jem systematycznie ( praca na 3 zmiany ) Jak mam na 6 to pierwszy posiłek jem około 5.30 ( godzine po przyjęciu fatburnera ) następnie o 10 ok. 2 kanapki ( do tej pory mieszanka wybuchowa, teraz szynka, ser .. wiem musze zrezygnować, czerwona cebula) Około 15 obiad, siłownia, koło 18-19 kolacja mała i sen. Na 14 to fatburner, siłownia i dopiero pierwszy posiłek ok.11, nastepnie o 18 ok. 2 kanapki i tyle. 3 zmiana jaką mam to 10-18 wiec pierwszy posiłek około 9.30 godzine po tabletce, obiad w pracy ok. 14-15, siłownia, kolacja ok. 20. Co musze na 100% odstawić ? Co zmniejszyć ? Jak powinienem jeść kiedy co i ile ?
Pozdrawiam serdecznie i licze na pomoc : )

Odnośnik do komentarza

Powodzenia trzymam kciuki, a kanapki z jakiego pieczywa? Pełnoziarnistego? Zabieraj ze sobą do pracy warzywa w pojemniku z chudym mięsem lub rybą, dla mnie to była dobra dieta, później odtruł się organizm teraz nie myślę nawet o coca coli czy innym słodkim napoju, po soki w kartonach już mnie nie ciągnie (wszystko dosładzane, barwione) chyba że z pomidorów chwaliłam sobie, teraz robię z marchewki. Nie zapominaj o zdrowych tłuszczach żebyś nie zrobił sobie krzywdy z kwasami omega rzepakowy z pierwszego tłoczenia do surówek.

Odnośnik do komentarza

Podstawa to warzywa do tego mięso/drób/podroby/ryby/jaja, zdrowe tłuszcze (masło, oliwa), w ograniczeniu orzechy, nasiona, tłusty nabiał, kasze, nieco owoców po treningu i może trochę pieczywa na zakwasie. Proszę się najadać i nie podjadać, 3 posiłki będą ok. Śniadanie to najlepiej sycące jaja (2 całe i 2 żółtka sadzone do tego ulubione warzywa), obiad to jakieś mięso czy ryba i kupa sałaty albo zapiekanka (np. mielone bez bułki i awokado, zapiekane warzywa z kurczakiem, bigos nawet czy gulasz i kapusta kiszona, dobrze jest popić rosołem), kolacja to jakaś treściwa sałatka z warzyw i źródła białka, trochę kaszy, nieco pieczywa na zakwasie i dużo dodatków. Proszę się skoncentrować na produktach gęstych odżywczo, ograniczyć maksymalnie mączne, mało ziemniaków. Talerz może wyglądać tak: połowa warzywa, reszta podzielona między źródło białka/tłusty nabiał, owoc lub kasza, zdrowy tłuszcz, nasiona, orzechy. Do picia tylko woda, kawa i herbaty. Najlepiej nie chodzić głodnym (najadać się) i mieć zawsze co zjeść z dozwolonych rzeczy. nie należy tez się przetrenowywać, myślę, że ćwiczenia co drugi dzień ze wskazaniem na siłowe powinny wystarczyć, więcej może powodować stres i podnieść kortyzol, co i tak może być problemem z uwagi na zaburzony sen (3 zmiany). Nierównowaga hormonalna może spowodować przybieranie na masie i dieta niewiele pomoże. Proszę dużo spać bez przerw i się nie przemęczać. Pic dobry tran.
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...