Skocz do zawartości
Forum

Praca dietetyka


Gość takatak

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, ostatnio zaczęłam interesować się zdrowym żywieniem, zdrowym trybem życia. Myślicie, ze warto zrobić kurs dietetyki i zacząć pracę na stanowisku dietetyka? Czy to przyszłościowa praca? Czy kurs trwający weekendowo przez miesiąc, dwa miesiące, może mnie przygotować do zawodu? Szczerze powiem, że chciałabym szybko zacząć pracę i mieć jakiś fajny wpis do CV w postaci ukończonego kursu. Co myślicie?

Odnośnik do komentarza
Gość Kamczatka

po kursie na dietetyka nikt z bardzo Cię nie zatrudni. a i ty bedziesz kiepskim specjalistą. Możesz albo zrobić studium podyplomowe, albo ukończyć dietetykę, ewentualnie technologię żywienia, choć wtedy będziesz technologiem zywności a nie dietetykiem

Odnośnik do komentarza

Zgadzam się z przedmówczyniami i cieszę się, że zapytałaś zanim podjęłaś decyzję. Ludzie nie zdają sobie sprawę, że nieodpowiednim żywieniem też możemy zrobić innej osobie krzywdę (zwłaszcza takiej, która już choruje na określoną przewlekłą chorobę). W dwa tygodnie czy nawet miesiąc nie jest możliwe przekazanie odpowiedniej wiedzy by móc raczyć swoje usługi i pomoc innym w tym zawodzie.
Sam jestem studentem dietetyki naszego warmińskiego wydziału medycznego i wiem, że nie wystarczy samo zainteresowanie tematem żywienia. Tu do odpowiednio zbilansowanej i skomponowanej diety dochodzi jeszcze znajomość fizjologii naszego organizmu i to w jaki sposób odpowiednie składniki odżywcze mogą oddziaływać na nasz organizm.
Zachęcam udać się na studia jeżeli naprawdę Cię to interesuje i chciałabyś zostać specjalistą w przyszłości. Żaden kurs niestety, albo raczej stety Ci tego nie zapewni.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Wiesz, z drugiej strony zawód dietetyka nie jest w Polsce w żaden sposób regulowany, więc tak naprawdę to nie jest powiedziane że jak skończysz kurs to nie jesteś dietetykiem. Wiem, bo pytałam różnych osób i przeglądałam fora, bo sama chciałam zrobić kurs i dzielić się swoją zajawką na punkcie zdrowego żywienia z innymi ludźmi. Znalazłam np. taką firmę akademiadietetyki.pl, mają różne kursy w kilku miastach i chyba się zdecyduję. W końcu to tylko 6 dni, jak mi się spodoba to pójdę na studia ;)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...