Skocz do zawartości
Forum

Jak schudnąć 8 kg?


Gość emi098

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałabym schudnąć 8 kg. W sierpniu miałam 13 urodziny. Ważę aż 56kg przy wzroście 161cm. Wydaje mi się, że ważąc 48 kg będę wyglądać szczupło ( teraz tak nie jest). Nie chodzi mi o całkowitą głodówkę, chcę tylko jeść przynajmniej o połowę mniej niż teraz i wg nie jeść słodyczy. O prócz tego chodzę 2 razy w tygodniu na basen od 20 do 21, ćwiczę na w-f i postanowiłam robić po szkole ćwiczenia na uda z Ewą Chodakowską. W jakim czasie uda mi się schudnąć?
Emilia

Odnośnik do komentarza
Gość Oczy Twoje

to czy uda Ci się schudnąć zalezy tylko i wyłącznie od ciebie. Co do głodówki to pomysł jest głupi bo to stracisz to zyskasz z podwójną siłą. Lepiej nie jeść słodyczy, fast foodów, pizzy czy chipsów i niepić coli. to przy aktywności fizycznej powinno też dać rezulataty

Odnośnik do komentarza

Trzeba by popracować nad całą dietą i odzwyczaić się od słodkiego. To wymaga kilku tygodni wyrzeczeń, potem organizm się przyzwyczaja. Najlepiej zacząć śniadaniem bez węglowodanów, czyli bez chleba, płatków, musli, tylko jaja z warzywami (np. jajecznica i pół czerwonej papryki), jakaś pasta (jajeczna czy rybna, z twarogiem) czy sałatka (np. z tunczykiem). Obiad to mięso/ryba i dużo warzyw (np. zapiekanka z kurczakiem i brokułami z serem, pieczona rybka i surówka z kapusty), kolacja podobnie, może być wegetariańska (np. caprese czy zapiekanka z warzyw i kasza, podsmażone na maśle warzywa, jaja sadzone, pieczarki faszerowane), ewentualnie z dodatkiem kasz czy razowego chleba w małych ilościach. Ograniczyć soki, pić tylko wodę i herbaty. Zupełnie zrezygnować ze słodkiego, przetworzonej żywności, słodkich napojów, cukru. Jemy prawdziwe,świeże jedzenie.
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Gość MichalinkaJk

Pamiętaj, że głodówka, to bezsensowny pomysł. To tylko doroga do zakwaszenia organizmu. Czym ma się w końcu żywić jak nie kwasami? No pomyśl sama. Poza tym przygotuj się na omdlenia i mega kiepskie samopoczucie w związku z tym. Ja bym raczej nie szła w tym kierunku. Po pierwsze zastanów się nad regularnością posiłków, jedz duzo gotowanych potraw, unikaj tłuszczu zwierzęcego, pij DUŻO wody. Ja z wodą rozwiązałam problem tak, że nie kupuję żadnych butelkowych historii, tylko sobie
jonizator http://jonizatory.eu/jonizatory-eden/ zamontowałam i piję do woli ile chcę i kiedy chce odkręcając kran. Powodzenia i daj znać jak Ci idzie.

Odnośnik do komentarza
Gość damianka88

głodówka to barzo złe rozwiązanie, dieta musi być zbilansowana i nie może w neij niczego zabraknąć - największym błędem jest przegładzanie się, bo przyzwyczajamy organizm do nieregularnego dostarczania składników więc zaczyna on magazynować absolutnie wszystko po kolei. kolejny błąd to eliminacja tłuszczu z diety - to nei tłuszcz tuczy tylko węglowodany, więc trzeba wyeliminować wszystkie słodycze i pamiętać o dostarczaniu dobrych tłuszczy - oliwa z oliwek, olej rzepakowy, lniany czy z czarnuszki, ale tylko te lepsze, uszlachetniane i tłoczone na zimno. ja używam golden drop rzepakowo-lniany, bo taki mi najbardziej pasuje, do tego ćwiczenia co najmniej 3 razy w tygodniu i nie narzekam na swoją figurę :) pozdrawiam i życzę wytrwałości!

Odnośnik do komentarza

U mnie w diecie, przewaga białek i tłuszczy, mocne ograniczenie węglowodanów występuje ten olej lniany http://www.omegakwasy.pl/ i doceniam naprawdę, bo smakuje solidnie, czuć pozytywny wpływ, bo nawet mniejsza ociężałość, wypróżnianie regularne. A wiem, że to od oleju. Nauczyłam się ze wszystkim stosować, nawet do kanapki czasami, jakąś sałatkę spryskam. Jeszcze sobie dokupiłam do aplikacji taki mały lejek, żeby z kaloriami nie przesadzić. Warto regularnie, bo organizm na tym zyskuje.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...