Skocz do zawartości
Forum

Czy przytyję po koncentracie pomidorowym?


Gość sisi2713

Rekomendowane odpowiedzi

Gość sisi2713

Czy od koncentratu przytyje? Chyba mi odbilo zjadlam 2 sloiki 200g . Wiem ze to glupie pytanie ale sie boje ,( mam anoreksje )ze ledwo sie trzymam mam ochote isc do kibelka i zwymiotowac ale chce wyzdrowiec wiec nie moge . Prosze o pomoc strasznie sie boje .:( Przeciez tan dodaja duzo soli i innych . A ja nie jadam soli tluszczy .itd. Stopniowo zdrowieje ale dzis stracilam kontrole .

Odnośnik do komentarza

Hej,
chcesz wyzdrowieć to jedz jak człowiek. Normalny człowiek nie je dwóch słoików koncentratu pomidorowego. Nic Ci oczywiście nie będzie, ale dlaczego nie zjeść zdrowego jabłka, czy kilku orzechów, lekką zupkę...tylko takie coś? Warzywa nie mają wielu kalorii, zupełnie od nich nie utyjesz. Ogórki, kalafior...to już w ogóle znikome wartości kaloryczne, a zdrowie względne.
To ma dużo soli, może tylko zatrzymać wodę w organizmie. Jak zwymiotujesz, to i tak nic to nie da.
To mi bardziej na bulimie wygląda, takie kompulsywne jedzenie.
Dziewczyno, nie szalej! Można jeść zdrowo i przyjmować mniejszą ilość kalorii, tak żebyś nie tyła (choć jak się domyślam, to Tobie przydałoby się przytyć).

Rozdzierający jak tygrysa pazur
antylopy plecy
jest smutek człowieczy.

Odnośnik do komentarza

Prawdopodobnie w tych pomidorach są witaminy, których tobie bardzo brakuje.
Organizm się domagał uzupełnienia ich, stąd ten apetyt.
Sprawdziłam na słoiczku na 100g. koncentratu, jest o.1 g. soli. To znikoma ilość .Jednak trochę soli jest potrzebne. Zwierzęta odbywają długie wędrówki do miejsc, gdzie jest sól. U nas wystawiają im lizawki solne, na zimę.
Zwierzę polega na instynkcie, wie co mu potrzebne. My, ludzie, ten instynkt zatraciliśmy, ale czasem dochodzi on do głosu.
Aby przyswajać witaminy, potrzebne jest trochę tłuszczu. Nie dobrze, że go zlikwidowałaś w swojej diecie.

Odnośnik do komentarza

Mgr Marta Osińska-Białczyk
A myśli Pani, że nie? O terapii sisi, to zapewne wie.
Jarzyny są niezdrowe, orzechy czy może lekkie zupki?
Te koncentraty są niezdrowe...dla mnie to sama chemia. Więc nie przytaknę...ani nie przytaknę wymiotowaniu.

I uważam, że ma jeść jak człowiek : )

Rozdzierający jak tygrysa pazur
antylopy plecy
jest smutek człowieczy.

Odnośnik do komentarza

Muszę powiedzieć, że koncentraty nie są super zdrowe. Może nie tuczą jakoś niesamowicie. Tak samo ketchupy, ale zależy co się kupi. Wiadomo najlepiej jeść świeże pomidory. Można je wycisnąć przez sitko takie specjalne. ja jednak sam czasami daje się skusić i zjem na szybko coś ugotowanego z koncentratem. ogólnie wtedy staram się kopić jak najbardziej naturalny, bez konserwantów. Tu są różne takie, może się przyda coś, bo ja długo szukałem, bo nie chciałem się z lenistwa truć.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...