Skocz do zawartości
Forum

Jak dobrze zacząć diętę i ćwiczenia?


Gość Boloa

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, ostrzegam, że moja sytuacja może przerazić nie jedną osobę, ale cóż, teraz trzeba się zmienić. Mam 18 lat i ważę bagatela około 95kg, jakoś nie chce mi się patrzeć na wagę, ale myślę, że nie powinno szybować w górę. Zacząłem brać się za siebie, bo cóż, źle się czuję w swoim ciele i nie podoba mi się jak wyglądam. Moje nawyki żywieniowe przeszły wielką rewolucję, odrzuciłem słodycze i inne produkty niesprzyjające diecie, za to jest więcej tych potrzebnych. Próbuję codziennie pojeździć z godzinkę na rowerze( nienawidzę biegać, rower za to kocham) i ćwiczyć czy to z Mel B, czy to robić taneczne workouty na yt. Mam parę pytań, na które ciężko znaleźć odpowiedzi pośród wszystkich poradników w internecie. Może je lepiej ponumeruje, będzie łatwiej dla odpowiadających:
- Ile czasu przed treningiem powinienem zjeść kolację? Próbuję ćwiczyć około 18, rowerem na dworze, bądź stacjonarnym stoperze,rowerze staram się chodzić o 16.30~17 więc czasu wolnego chwila jest. I czy optymalnym posiłkiem po ćwiczeniach jest np. jabłko?
- W mojej rodzinie panuje powiedzenie PJ- połowa jedzenia, ale czy naprawdę to ma sens? Rozumiem ograniczenia spożywanego posiłku i do tego się stosuję, ale moje pytanie dotyczy głównie: czy rezygnowanie z kolacji jest dobrym wyborem?

Odnośnik do komentarza

Odnośnie pierwszego to duży posiłek powinien byc jedzony na około 2 godziny przed trenigniem, mały w banan na godzine. Po treningu też trzeba zjeść, ale nie jabłko tylko coś bialkowego np serek wiejski, twarożek, rybkę lub coś w ten deseń.
Odnosnie drugiego pytania - nie nie jest. Jest głupim pomysłem bo nie dość że trenujesz na wieczór to jeszcze nie jedzenie kolacji sprawi że bedzie maksymalnie głodna. A to znacżaco zwiększa ryzyko rzucania się na lodówkę i jedzenia na noc lub w nocy

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...