Skocz do zawartości
Forum

Zbijanie tłuszczu


Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam 16 lat i 185 cm wzrostu. Staram się zrzucić wagę a raczej tłuszcz jaki mam na ciele (głównie na brzuchu) warzę 73 kg. Wiem że to jest bardzo dobra waga, lecz na moim brzuchu wciąż są spore fałdy tłuszczu, ciężko trenuje(ćwiczę jiu-jitsu coś w rodzaj judo z elementami zapasów dla niewiedzących co to) i staram się odżywiać ale nic to nie pomaga. Prosze o pomoc, dietę, specjalny zestaw ćwiczeń

Odnośnik do komentarza

Oczywiście, staram się jak najwięcej robić ćwiczeń na brzuch. Robie je w domu, a czasem na treningu robimy "dzień brzucha".Na co dzień jem normalnie czyli

śniadanie-jakieś płatki, parówki czy cos

w szkole-kanapki i do picia jakis jogurt lub woda

obiad- kasza gryczana do tego jakiś kotlet albo jakieś inne danie

kolacja(po tereningu)-również jak na śniadanie jakieś płatki albo parówki

Odnośnik do komentarza

Tłuszcz wyeliminujesz z pomocą odpowiedniej diety i ćwiczeń aerobowych, brzuszki same w sobie wzmocnią mięśnie, ale nie usuną tkanki tłuszczowej - dopóki nie schudniesz, to “kaloryfer” nadal będzie schowany pod tkanką tłuszczową.

Polecałabym ćwiczenia na bieżni, orbitreku albo rowerku stacjonarnym - regularne treningi na pewno szybko przyniosą efekty. Jeśli chodzi o dietę to zastąp parówki zdrowszym białkiem, np chudym twarogiem lub jajkami. Zamiast typowych śniadaniowych płatków lepsza będzie samodzielnie przygotowana owsianka z dodatkiem orzechów. Kotlety zamień na mięso przygotowywane bez panierki i tłuszczu, z jogurtów dobre są tylko te naturalne.

Ekspert sklepu ABCfitnesswww.abcfitness.pl

Odnośnik do komentarza

podbijam, bo mam podobny problem - troche tłuszczu na brzuchu jest:/ mam 17 lat a to jednak troche wstyd byc grubym w takim wieku, na wfie przy kumplach glupio csie czuje, bo wszyscy wygladajom 10 razy lepiej niz ja. zaczalem biegac, wiec moze uda mi sie schudnac zanim spadnie snieg i bedzie trzeba przerwac trenowanie myslalem tez o kupieniu sobie hantelkow do domu, macie jakies rady?nie mam za duzo kasy do wydania

Odnośnik do komentarza

powinienes sie zabrac za siebie juz teraz, bo jak w tym wieku zaczynasz tyc to pozniej bedzie juz tylko gorzej:( jak chodzisz do szkoly to masz duzo wiecej czasu niz ludzie ktorzy pracuja i zajmuja sie domem, pozostaje tylko chciec. bieganie to super sprawa, trzymam kciuki za wytrwalosc!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...