Skocz do zawartości
Forum

Jak przestać myśleć o jedzeniu?


Gość Pati30

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie! mam 14 lat ważę 67 kg mam 160 cm. wzrostu. Moja aktywność fizyczna jest na niskim poziomie. Bardzo często próbowałam i nadal próbuję się odchudzać, ale żadne diety nie przynoszą efektów. Większość członków mojej rodziny to osoby z nadwagą. Mój problem polega na tym, że bardzo dużo jem. Jeżeli schudnę, od razu przytyję. Nie potrafię przestać jeść, często nawet boli mnie potem brzuch. Nie jestem głodna, tylko po prostu łakoma. nie potrafię się powstrzymać przed jedzeniem. O ile jeszcze w szkole jem mało, ponieważ wstydzę się rówieśników to gdy wrócę do domu prawie nie zamykam lodówki. Bardzo proszę o jakąś pomoc, bo mój wygląd zaczyna przerażać. Działa to negatywnie na moją psychikę, bo nie potrafię już dać sobie rady. Nie byłam u żadnego lekarza, ponieważ nie mówię rodzicom jak bardzo przeszkadza mi moja waga. Jestem na skraju załamania i bardzo proszę o jakąś radę.

Odnośnik do komentarza

Być może objadanie się jest tu problemem natury psychologicznej. Dlatego moim zdaniem powinnaś porozmawiać z rodzicami i udać się z nimi do psychologa. Kiedy poznasz przyczynę objadania, a potem rozwiążesz problemy, które zagłuszasz poprzez jedzenie powinno wszystko się jakoś unormować.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...