Skocz do zawartości
Forum

Odchudzanie a skakanka


Gość goska5066

Rekomendowane odpowiedzi

Gość goska5066

Bardzo proszę mi pomóc! Ważę 67 kg i mam 164 cm wzrostu. Mam bardzo dla mnie ważne trzy pytania: 1) Czy samo skakanie na skakance pomóże mi schudnąć.? Czy zalicza się ją do areobów? czy jak będę skakać 30 min dziennie to nie naraże stawów i nie nabawię się kontuzji? 2) Czy to prawda że ćwiczenia (np brzuszki itd.) nie spalają tłuszczu tylko wyrabiaja miesnie ktore brzydko wyglądaja pod warstwa tłuszczu? 3) Czy muszę skakać na skakance 30 min żeby schudnąć? Czy w ogole to coś da i schudnę z całego ciała czy tylko poszerzą mi się łydki które i tak już sa grube? Proszę mi doradzić czy skakanie na skakance to dobry pomysl na schudniecie. Chciałąbym schudnąć z całego ciała. Wiem ze kazda aktywnosć fiz. jest wskazana ale czy skakanka przyniesie efekty? Kompletnie nie wiem co robić. Nie mam warunków do biegania,pływania itd. a bardzo chciałabym schudnąc do wakacji. Jeśli podobne pytania już padły to bardzo przepraszam i proszę o odpowiedź.

Odnośnik do komentarza

Skakanie na skakance bardzo dobrze robi na mięśnie łydek i ud. Niestety długotrwałe skakanie przy niewystarczającej technice może prowadzić do nadwyrężenia i nadmiernego obciążenia stawów kolanowych. Zatem dobrze by było gdybyś do skoków na skakance dołączyła inne ćwiczenia np: pajacyki, bieg w miejscu, skłony, skrętoskłony, kręcenie biodrami, wymachy nóg. Tak aby wszystkie mięśnie pracowały.
Co do brzuszków to trochę racji masz. Brzuszki są ćwiczeniami, kŧóre wzmacniają mięśnie, przy ich wykonywaniu chodzi nam o modelowanie sylwetki a nie o spalanie kalorii. Jeden brzuszek spala nie wiele kalorii. Ale to nie prawda, że wyrzeźbione mięśnie źle wyglądają pod warstewką tłuszczy. Jeżeli wykonujesz ćwiczenia aerobowe jak i siłowe to mięśnie będą wyglądały bardzo dobrze. Nawet jeżeli wykonywałabyś tylko brzuszki to przy ich robieniu również są spalane kalorie tylko, że mniej.
Poświęcaj codziennie 30 - 40 minut na ćwiczenia ogólne ( to co wymieniłam wcześniej) a na pewno uda ci się schudnąć. Tylko pamiętaj, że ćwiczenia należy wykonywać systematycznie.
Dołącz do tego racjonalną i dobrze zbilansowaną dietę i zobaczysz będzie dobrze.

Odnośnik do komentarza
Gość moonwalker

Witam, chciałem się dowiedzieć czy moje ćwiczenia przyniosą jakiekolwiek efekty.
Mianowicie, zacząłem się odchudzać od maja , z wagi 103 spadłem do 93,3 (1 lipiec) .Moim celem jest 80(wzrost 83).Oczywiście do tego jakaś rzeźba.
Do rzeczy...
Przez ten okres ćwiczyłem na siłowni trening HSt + brzuch.Dowiedziałem się że nie da się spalać i jednocześnie budować mięśni , więc postanowiłem skupić się wyłącznie na spalaniu.
Od ponad tygodnia staram się skakać na skakance. I w tym problem, często zdarza mi się nie przeskoczyć , tu gdzieś zahaczę o buta, tu o coś innego.Przez 20 minut idzie nawet, potem jest już gorzej.Jak nie uda mi się przeskoczyć, to przejdę się po garażu przez jakieś 10-20 sekund i znowu próbuje.( Ćwiczę 60 minut dziennie w bluzie :D ).
Często mnie to demotywuje i zastanawiam się , czy jest w ogóle sens tak ćwiczyć.
Ostatnio robiłem tak 6 minut skakanka , potem 3 ćwiczenia z a6w (około 40 powtórzeń w sumie ).Na 60 minut wychodzi mi ok 200 .
Pytanie , czy takim treningiem uda mi się dojść do 80 kg ?
Odżywianie oczywiście zmienione, rybki, warzywa,ryż + od połowy czerwca burn shape (wcześniej cut4him+)

Odnośnik do komentarza

wiesz nie od razu Rzym zbudowano. Początki wszystkiego są trudne. To że po pewnym czasie zaczepiasz butem o skakankę może być wynikiem zmęczenia. Po porstu nie masz siły dalej skakać, zmęczone mięśnie i tyle. Przejdziesz się, odpoczniesz i znowu powinno być ok. Moim zdaniem powinieneś dać radę. Z biegiem czasu będzie lepiej bedziesz mniej się poytkał i wiecej czasu ładnie skakał

Żyj tak, żeby twoim przyjacielom zrobiło się smutno gdy umrzesz

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...