Skocz do zawartości
Forum

Jak szybko i bezpiecznie przytyć bez nabierania masy tłuszczowej?


Gość lolsonxd

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ! Mam 16 lat . Mierzę ok 175 cm i ważę 54 kg. Chciałbym przytyć przynajmniej do 60 kg. Prawie wszyscy mówią mi że jestem strasznie chudy. Mam już tego dość. Nie ukrywam bo nie czuje się najlepiej z obecną wagą. Chciałbym być masywniejszy. Od razu dodam że prowadzę raczej aktywny tryb życia. Tylko teraz w zimę jestem mniej aktywny. Poza tym często gram w piłkę, biegam,jeżdżę na rowerze. Wiem też że nie tylko ja z rodziny jestem chudy. Mój tata w moim wieku też taki był a później nabrał masy i wygląda ok. Jem różnie. Często są to tłuste dania ale masa ani troszkę nie rośnie. Jem 3 razy dziennie. Co mogę zrobić aby przytyć i nabić trochę masy mięśniowej , z mięśniami raczej nie mam problemu, sylwetkę mam raczej wyrzeźbioną ;) I tylko to mnie pociesza. Proszę o pomoc i POZDRAWIAM ;)

Odnośnik do komentarza
Gość BARBARKA2

Na pewno jedz więcej białek, nie tłuszczy. Od tłuszczy przybywa właśnie tłuszczu, a białka wspomagają budowę mięśni. Z niczym nie przesadzaj oczywiście ;) Oprócz tego nie zaszkodzą ćwiczenia, może to być np. jazda na rowerze.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz nabrać masy mięśniowej powinieneś jeść 5-6 posiłków dziennie co 2-3 godziny. Jedz mniej a częściej. Nie wyrzucaj ze swojej diety jakiegoś konkretnego składnika. Twoje posiłki powinny zawierać wszystkie składki pokarmowe. Powinieneś jeść ok. 20-30% bialek, ok. 15% tłuszczów oraz 50-60% węglowodanów nie chodzi tu o wagę tylko o ilość kalorii jaką wprowadzasz do swojego organizmu. Przed treningiem powinieneś zjeść dużą ilosc cukrów złożonych aby Twój organizm miał ciągle energię do intensywnych ćwiczeń, jedz na ok. 1h przed treningiem. Po treningu również powinieneś zjeść sporą porcję węglowodanów tak aby uzupełnić utracony glikogen w mięśniach. Możesz wtedy jeść ( 1g na każdy kilogram ciała) np. banany, sok, miód, wafle ryżowe. Na kolację staraj się jeść samo białko, unikaj jedzenia węglowodanów. Jeden posiłek powinien zawierać się nie wiecej niz ok. 40g bialka.Unikaj spożywania tłuszczów pochodzenia zwierzęcego, zastąp je olejami roślinnymi. Źródłami węglowodanów są kasze, brązowy ryż, ziemniaki, płatki owsiane i otręby. Źródłami cukrów prostych, które powinieneś spożywać po treningu są głowinie owoce i warzywa. Pamiętaj tylko aby nie przesadzać. Bądź nadal aktywny, ćwicz i trenuj. Zapisz się na siłownię i trenuj razem z trenerem, lub sam ćwicz w domu.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...