Skocz do zawartości
Forum

Natrętne myśli a odchudzanie


Gość aleksandra00666

Rekomendowane odpowiedzi

Gość aleksandra00666

Witam serdecznie!
przez ostatnie 5 miesięcy postanowiłam schudnąć. BARDZO intensywnie ćwiczyłam, chodziłam 3-4 razy w tygodniu na zajęcia fitness+biegałam+chodziłam na rolki rower i jadłam tylko zdrowe produkty. Wydawało mi się, że wszystko jest dobrze. Ale waga spadała w ekspresowym tempie- 0,5 kg na tydzień. Na początku ważyłam 58,8. Aktualnie ważę około 47-48 kg przy 160 cm.Niestety wystąpiły zaburzenia miesiączkowania. Niestety ten cały fit świat opanował zupełnie moją psychikę,wszystkie moje myśli kręcą się wokół sylwetki i jedzenia. Te natrętne myśli są nie do zniesienia, nie potrafię sobie z nimi poradzić. Ponadto cały czas porównuję to ile zjem do innych, ciągle mam wrażenie, że się obżeram, boję się anoreksji, boję się, że wpadnę w bulimię, boję się wszystkiego, wciąż biję się z własnymi myślami. Występują u mnie objawy nerwicy lękowej, nie wiem jak sobie z tym poradzić. Tylko w domu czuję się bezpiecznie, mam wsparcie w rodzinie. Na jutro mama zapisała mnie do psychologa, bardzo chcę żeby mi pomógł, chcę z tym walczyć, bo czuję się u kresu sił :-( Moja sylwetka również mi się nie podoba, zbyt dużo schudlam, mam wystające kości, zdecydowanie lepiej czułam się gdy ważyłam 51-52 kg. Bardzo chciałabym osiągnąć taką wagę. Chcialabym jadać jak dotychczas- 5 malych posiłków dziennie, odstawię na jakiś czas ćwiczenia. Ponadto miesiączka musi mi naturalnie wrócić, bo wróciła tylko gdy brałam tabletki. Od paru dni włączyłam do diety masło, orzechy, masło orzechowe, chcę jeść małe, zdrowe posiłki. Mój przykładowy jadłospis:
6.15- owsianka(125ml mleka,5łyżek płatków owsianych,banan,orzechy,masło orzechowe)
9.00- bułka z wędliną drobiową, ogórkiem,serkiem
12.00-(garść płatków muesli, jogurt nat.)
16-obiad- co przyszykuje mama-wróciłam do zwykłych obiadków)
19-20- 2 kromki chleba lub omlet z 2 jaj, groszku, kukurydzy itp.
Czy jadam dobrze? Czasami pomiędzy zdarzy się jakiś lód czy coś podobnego, nie chcę całe życie się tylko pilnować, chcę w końcu aby jedzenie przestało rządzić moim życiem. Chciałabym przytyć te parę kilo ale zdrowo. Jak to zrobić? Czy podobny jadłospis bez tych wysokokalorycznych dodatków bylby odpowiedni na utrzymanie wagi? Proszę bardzo o choć odrobinę pomocy. Chcę odzyskać dawną radość życia, chcę walczyć z tymi myślami, wiem, że mam ze sobą problem.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...