Skocz do zawartości
Forum

Odchudzanie po porodzie


Rekomendowane odpowiedzi

Witam
Mam 39 lat. Urodziłąm w wieku 35 i 37 lat. W obu ciążach przytyłam książkowo, tzn jakie 10 i 13 lat. Przy drugiej ciązy synek był większy, więcej mnie się pojawiło. Po ciąży szybko wracałam do dawnej wagi. Bardzo dużo produkowałam mleka- ze względu, ze szybko wróciłam do pracy odciągałam się. Po odstawieniu od piersi przytyłam odpowiednio- 2 i 4 kg. BMI mam w normie, ale w stroju dwuczęściowym nie wyglądam. Walczę z nimi od roku i niestety za każdym razem ginę:(
Zawsze byłam szczupła. Uprawiałąm dużo sportu. Teraz też uprawiam. Z rana biegam jakieś 40 min- wstanę, zjem pół banana, kilka łyków wody z cytryną. Po powrocie z biegów, 7.00 jem śniadanie- najczęściej jest to dwie kromki chleba z wędliną, serem białym (lub pleśniowym), lisć sałaty, może ogórek.
Koło 11- owoce, 2 nektarynki, trochę winogrona, grejfrut, 2 jabłka
15- obiad, sałatka(bób, pomidor, ser feta), kawałek mięsa z sałatką, zupa
18- warzywo ( marchew, papryka)+maślanka(jog.naturalny)
Co robię nie tak???

Odnośnik do komentarza

W sumie biegam od 2 mcy, jednak sąone nieregularne. Moge biegać,kiedy mąż jest w domu. Więc jest tak, ze biegam 3-4 razy w tyg, a później tydz przerwy i znów 3-4 razy w tyg. Ostatnio zakupiłam sobie dietę na vitalii i tam się przestawiłam na 4 posiłki. Nie jestem głodna, tylko wieczorami mnie korci, ale to raczej z przyzwyczajenia. Jak mógłby wyglądać mój jadłospis?

Odnośnik do komentarza

Bo niestety nie działa na mnie. Nie potrafie zejść poniżej 64,7,
czyli jakies 1,5 kg. W grudniu byłam raz pod okiem dietetyka, ale z powodu braku efektów odpuściłam po prawie 3 miesiącach, i to samo teraz, po 2 miesiącach na Vitalii. Badania krwi są ok, tarczyca to samo. Tak sobie myślę, że może jakiś detoks... Nie potrafię znaleźć przyczyny

Odnośnik do komentarza

Tak, tym razem wzięłam się wyjątkowo za siebie i jadłam dokładnie to, co było napisane. Oczywiście początkowo miałam dużo chwili słabości. Po południu dostawałam hipoglikemii, zdarzały mi się dni wilczego wieczornego głodu, którym ulegałam. Ale w końcu przyzwyczaiłam swój organizm. jem oko 1200 kalorii dziennie.
Mój jadłospis wygląda mniej więcej tak:
śniadanie- 7.00- 2 kromki ciemnego pieczywa+wędlina+ser biały (nieraz brie) sałata+ogórek (ostatnio dorzucam sobie jeszcze trochę avokado lub owsianka na wodzie z maślanką cynamonem i słonecznikiem
śniadanie 2- 11.00- owoce (jabłko, nektarynka/ grejfrut/ 2 jabłka
obiad- 15.00- pół woreczka kaszy/ryżu+ warzywa gotowane/duszone lub sałata lodowa z pomidorem, kukurydzą, serem+ nieraz 100g mięsa gotowanego z zupy
kolacja- 18.- warzywo surowe (marchew, papryka, kukurydza) i jak z rana nie było owsianki, to wieczorem kubek takiej owsianki, ewentualnie ser biały z warzywami

Moją zmorą na pewno było i jest wieczorem lampka wina, rzadko sobie jej odmawiam. Ale przestała dokanszać do niej, ewentualnie jak mnie przyssie, to ze 2 garście chrupki-błonnika z lidla
Co do ćwiczeń, to z samego rana 3-4 razy w tyg biegam ok 40 min, a po południu to już gorzej. Nieraz się zawezmę i poćwiczę jakieś dywanówki. Ale często to ich nie ma lub jak się mocno zmobilizuję to 2 razy w tyg po 40 min:/

Odnośnik do komentarza

moim zdaniem to zrezygnuj z sera pleśniowego bo to kupa kalorii, tak samo jak ser żółty. Ser biały jest ok ale tylko chudy.
Avocado też bym ograniczyła - jest mocno kaloryczne.
Mało mięsa jesz, czyli mało białka, same warzywa i kasze.... Skoro nie jesz białka z mięsa to przyanjmniej wporwadź rośliny strączkowe - fasola, groch, bób, soja, ciecierzyca itp. Białko dłuzej się trawi to też nie jest się po nim tak głodnym.

Lampka wina nie jest taka zła, wino pomaga przy odchudzaniu. Tylko to musi być 1 lampka a nie cała butelka, najlepiej jak to bedzie wino wytrawne

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...