Skocz do zawartości
Forum

Dieta i ćwiczenia dla 15-latka


Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam 178cm wzrostu i ważę 75kg ,chciałbym schudnąć lecz nie umiem dobrać diety i ćwiczeń mam nadzieję iż ktoś mi w tym pomoże .Nie jem dużo, nie jem słodyczy itp. jeżdżę dużo rowerem więc myślę ,że nie miałbym problemu ze stosowaniem się co do diety i ćwiczeń lecz nie mam pojęcia jakie są najskuteczniejsze.Nie ukrywam że chciałbym schudnąć dosyć szybko bo niedługo wakacje . Motywację do działania mam wielką więc myślę ,że dam radę ,czekam na odp. :)

Odnośnik do komentarza

Witam . Mam 15 lat i mam sporą nadwagę. Rok temu ważyłem 84 kg . W tamtym roku przez miesiąc jedłem jedną bułkę dziennie i schudłem 10 kg, teraz wiem że to było strasznie niezdrowe. Dzisiaj ważę 74 kg przy wzroście ok. 177cm . Proszę o pomoc . Potrzebuje jakiegokolwiek jadłospisu który w tym roku pomoże mi stać się szczupłym. Wystarczy napisanie co i o której godzinie mam jeść. Jeśli ktoś mógłby mi pomóc byłbym strasznie wdzięczny. Wiem też że muszę zacząć się ruszać. Jeśli ktoś mógłby mi ustalić jadłospis i zestaw ćwiczeń to byłbym szczęśliwy. Odpowiem na każde pytanie. ( zjem wszystko co mi podacie w jadłospisie - nie wybrzydzam )

Odnośnik do komentarza

no jedna bułka dziennie to rzeczywiście głupota straszna.
Jedz co 2-3 godziny, małe posiłki. Ustal sobie to tak by Ci szkoła nie kolidowala z tym i abyś mógł spokojnie coś zjeść.
Na sniadanie polecam owsiankę :) tylko nie taką gotową, tylko z płatków owsianych. Do tego możesz dorzucić a to owoce, orzechy, rodzynki co tam Ci pasuje. Pozywne, szybkie i dalej sytość na długi czas.
Do szkoły możesz brać kanapki, jogurty, kefiry czy maślanki lub owoc. łatwo to przechować i łatwo to zjeść.
Obiad to już pewnie domena Twojej mamy. Jeśli możesz to ogranicz porcję. Połowa talerza ma być surówką, to co zostało podziel na pół i jedno to ziemniaki, ryż, makaron czy kasza a drugie to mięsko. Jeśli Twoja mama gotuje tłusto to spróbuj jakoś odsączyc ten tłuszcz.
Podwieczorek może byc kostką czekolady :) 2 ciasteczkami owsianymi, lekką sałatką ( bez majonezu), szklanką soku przecierowego, koktaljem itp
Kolacja - jajecznica, jajko ma miękko, twardo, rybka wędzona ( pół makreli np) kanapki z serem białym, lub twarożkiem.
Do picia woda mineralna, herbata owocowa.

Odnośnik do komentarza

Witam, mam 15 lat, jestem chłopakiem, mam ok. 182 wzrostu oraz 85 kg wagi, mam trochę brzucha, może ktoś poradzić jak mogę to zrzucić tak do 75 kg? Dostęp do siłowni mam raczej ograniczony ale da rade coś wykombinować, chętnie zastosuje jakąś dietę oraz ćwiczenia domowe no i tak jak mówiłem w ostateczności siłownia :) Jakieś rady??

Odnośnik do komentarza

po primo : jedz jak najmniej przetworzonego jedzenia tz. chleb biały , margaryny , słodycze , wyroby mięsne ze sklepu , skup się na produktach naturalnych typu : chleb razowy , produkty zbożowe , nabiał , chude mięsa i zdrowe tłuszcze zawarte np w orzechach włoskich lub oliwie z oliwek , aby przyśpieszyć metabolizm posiłki spożywaj co 2- 3 godziny, np. ustal sobie 6 posiłków dziennie rozpoczynając od 6 rano kończąc na 21 , jako poranny posiłek najlepszym rozwiązaniem są płatki owsiany , są stworzone do odchudzania , co do wieczora i do czasu w którym jesteś w szkole najlepiej zjesc sobie ser biały , z tego powodu że zawiera kazeinę która jest wolno wchłaniana przez organizm , więc Twój organizm ma dobre źródło białka na czas kiedy jestes bez innych posiłków , co do aktywności fizycznej staraj się uprawiać tygodniowo 3 x aeroby ( np. bieganie , jazda rowerem itd. ) powinny one trwać do 30 min , z czasem ten czas powinien byc zwiększany aby uzyskać optymalne spalanie tłuszczu , polecam tez trening interwałowy który jest zabójczy dla tłuszczu i można go stracić w dużych ilościach w przeciągu 25 minut takiego treningu ;)

Odnośnik do komentarza
Gość Oczy Twoje

tak ale szczerze to już widzę jak 15 latek przekonuje swoją mamę żeby czegoś tam nie kupowała :) wiem to po sobie, mam znacznie wiecej lat niż 15 a i tak nie mogę przetłumaczyć swojej mamie że jedzenie pewnych rzeczy jest złe i są lepsze produkty od tych które ona kupuje :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...