Skocz do zawartości
Forum

Dieta na masę mięśniową


Gość jowitag

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 23 lata, 169 cm wzrostu i ważę 55 kg (kobieta).

Od kilku miesięcy staram się regularnie chodzić na siłownię (2-3 razy w tyg). Z początku były to zajęcia typu spinning, aerobik. Gdy zauważyłam, że mnie "ubywa", zmieniłam ćwiczenia wykorzystujące lekkie ciężary, sztangi.

Wiem, że rezultaty będą widoczne, gdy połączę siłownię z dietą. I tu pojawia się mój problem. 1.5 roku temu intensywnie pracowałam i studiowałam, jadłam rzadko ale dużo, najczęściej wieczorami i poza domem. Mam wrażenie, że mój żołądek się "skurczył", nie jestem w stanie zjeść tyle, co kiedyś.

Staram się jeść zdrowo. Rano owsianka z bananem i orzechami, na drugie śniadanie pieczywo pełnoziarniste z twarogiem lub wędliną drobiową i pomidorem, na obiad makaron z tuńczykiem, ryż z kurczakiem i warzywami. Następnie siłownia, kiedy wrócę, jem znów to, co jadłam na obiad. Nie umiem odstawić słodkiego, jem codziennie.

Co powinnam zmienić w diecie? Jak często jeść żeby przytyć?

Odnośnik do komentarza

~Elllena
białko :) jedz więcej białka, szczególnie w drugiej połowie dnia i po trenigu :) Do tego regularne posiłki i po pewnym czasie mięśnie będą rozrastać i waga będzie rosnąć

Dokładnie! Białeczko! ;) Najlepszy efekt uzyskasz stosując dodatkowo izolaty białka. Niestety zwykła żywność często jest tak silnie przetworzona iż nie wiadomo co naprawdę tam się znajduję wartościowego ;)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...