Skocz do zawartości
Forum

Czy mój jadłospis jest odpowiedni?


Rekomendowane odpowiedzi

Mam 17 lat, ważę 49 kg przy wzroście 165 cm.
Chciałam się dowiedzieć czy mój jadłospis jest odpowiedni, czy nie jem za dużo lub za mało. Oto przykładowy jadłospis:

Śniadanie:OWSIANKAszklanka płatków owsianych,100 ml mleka - 200 wody, łyżeczka miodu,banan, kostka czekolady gorzkiej 70%+mieszanka suszonych owoców i orzechów łyżka+kawa z mlekiem i łyżeczką miodu

II Śniadanie: kanapka z chleba razowego z pesto, pomidorem i rukolą.
przekąska: jabłko

Obiad:50g brązowego ryżu,dużo warzyw,ryba (np. mintaj)(bez soli, doprawiam pieprzem i bazylią)

Trening: 30-60 min

Po treningu:jogurt naturalny z orzechami (180ml jogurtu, łyżka migdałów)
Dodam, że nie chcę schudnąć, chciałabym utrzymać wagę.
A czasami mam wrażenie, że jem za dużo.

Odnośnik do komentarza
Gość Klaudiagrbsk

~Oczy Twoje
a gdzie kolacja? nie jesz za dużo, powiedziałabym że nawet zbyt mało.

w tygodniu pon-piątek, w dni, w które trenuję tak to wygląda. W weekend jem inaczej, tak samo mój jadłospis wygląda inaczej w dni kiedy nie ćwiczę.
Przykładowo w dni regeneracji jem takie samo śniadanie, II śniadanie, przekąskę (jogurt naturalny z owocami, musli), obiad i kolację, np. omlet z warzywami.

Odnośnik do komentarza

Witam,
Po treningu należy dostarczyć organizmowi węglowodany oraz dużą porcje białka. Białko powinno być bardziej pełnowartościowe niż jogurt naturalny i tu proponuje białko jaja, białe chude mięso lub chude ryby. Lepszym źródłem białka jest nawet twaróg niż jogurt. Po ćwiczeniach proszę unikać tłuszczu nawet z orzechów ponieważ zaburza on odbudowę glikogenu.
Powinna Pani zwiększyć kaloryczność diety. W tym momencie dostarcza Pani zbyt mało energii aby utrzymać wagę a przy Pani masie zalecałabym przytyć.
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Gość alisa12321

Mało wszystkiego. Powinnaś przede wszystkim zadbać o to by dostarczać więcej pełnowartościowego białka do diety. Ryba jest dobrym źródłem białka ale już jogurty i wszelki nabiał niby ma trochę tego białka ale jego przyswajanie to jest jak kiedyś czytałam to 50 %.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...