Skocz do zawartości
Forum

Ból karku podczas wykonywania ćwiczeń na brzuch


Rekomendowane odpowiedzi

Od dłuższego czasu zastanawiam się jak wykonywać ćwiczenia na brzuch i jednocześnie nie czuć bólu karku. Przy wykonywaniu ćwiczeń staram się pracować jedynie mięśniami brzucha, nie ciągnę głowy w górę, a i tak czuję napinanie mięśni na karku co powoduje ból. Co robić w takich sytuacjach?

Odnośnik do komentarza

Oprzyj głowę na splecionych rękach. Myślę też, że za bardzo napinasz całe ciało podczas ćwiczenia, stąd ból karku (na karku są bardzo słabe mięśnie). Brzuszki rób z nogami opartymi na krześle (kolana zgięte pod kątem 90 stopni) i unoś się tak, żeby nie oderwać dolnej części pleców od podłogi. Możesz wytrzymać chwilkę w kulminacyjnym momencie.
Spróbuj też ćwiczeń z unoszeniem zgiętych nóg w leżeniu na podłodze.

Przewodnik po konkursach w internecie Zapraszam

Odnośnik do komentarza
Gość alisa12321

jeszcze pytanie ile tych brzuszków robisz i jak często. Brzuch powinno się ćwiczyć minimum co dwa dni i nie 500 brzuszków tylko maksymalnie 100 i to w seriach. Poza tym dużo lepiej i zdrowiej jest ćwiczyć brzuch wykorzystując go w innych ćwiczeniach niż brzuszki np. spinając mięśnie brzucha w czasie ćwiczeń.

Fajnie się robi brzuszki na takiej piłce do ćwiczeń. Ja jak zaczęłam to niby zrobiłam 3 serie po 20 a miałam zakwasy, dawno nie miałam zakwasów na brzuchu.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...