Skocz do zawartości
Forum

Przyzwyczajanie organizmu do małej ilości kalorii


Rekomendowane odpowiedzi

Mam 16 lat i w ciągu kilku ostatnich miesięcy moje odżywianie bardzo się zmieniało. Od jadłospisu anorektyczki poprzez bulimie i jedzenie w każdym możliwym momencie. Doszłam do takiego stanu że tyję nawet gdy zjem poniżej 1000 kcal dziennie. I stąd moje pytanie jak w takim razie schudnąć? Chciałabym znowu jeść zdrowo i regularnie i jednocześnie zrzucić kilogramy, które mi teraz przybyły, ale gdy tylko trochę zmniejszę ilość jedzenia nie potrafię opanować głodu, czuję go przez cały czas. Chodzę na siłownię, ale to też nie przynosi długotrwałych efektów, chodzę 3 razy w tygodniu więc jednego dnia schudnę a drugiego przybędzie mi z nawiązką. Co więc mam zrobić? Jak nie rzucać się na jedzenie? A co najważniejsze jak w takiej sytuacji racjonalnie schudnąć?

Odnośnik do komentarza

może masz zepsutą wagę? Musiałabyś zjeść ponad 5000kcal, to jest niemożliwe, nawet jeśli dużo byś jadła, naprawdę bardzo dużo to i tak nie przekroczysz 5000kcal .
5000 kcal to tak mniejc więcej:
- 5,6 kebaba o masie 450 g
- 2 całe pizze Capricciosa o masie 1,2 kg
- 1,5 kg frytek
- 833,3 g czekolady gorzkiej ( 1 tabliczka ma 100 g)
- 1,1 kg chipsów

Odnośnik do komentarza

Wcześniej wspomniałam o tym jak jeszcze niedawno się odżywiałam, jedno jabłko na tydzień, lub szklanka kefiru raz na trzy dni. Gdy po tym okresie zaczynałam jeść nie potrafiłam przestać, często wtedy zjadałam jakieś 5000 kcal, później jakąś część z nich wydalałam. No i to cały czas się powtarzało. Boję się, że znowu zacznie. Przez moje odżywianie mój metabolizm jest tak wolny, że potrafię przybierać na wadze nawet przy 1000 kcal. Napisałam tutaj, bo miałam nadzieję, że ktoś doradzi mi co w takiej sytuacji zrobić. Jak jeść zdrowo, a jednocześnie schudnąć, a później utrzymać wagę i móc normalnie jeść.

Odnośnik do komentarza
Gość Oczy Twoje

dzieje sie tak bo organizm zamiast spalać kalorie magazynuje je bo myśli że będziesz znowu się głodzić. Podejrzewam że jak zaczniesz jeść małe posiłki w regularnych odstępach czasu ( co 3 godziny) to metabolizm powróci. I nie bój się że przytyjesz. Spróbuj do tego dołożyć jakiś sport a naprawno nie przytyjesz a rozruszasz metabolizm

Odnośnik do komentarza
Gość alisa12321

spróbuj zwiększać stopniowo kaloryczność. po 100 Kcal tygodniowo. Zwiększanie kalorii spowoduje wzrost wagi. raz że odkładanie w postaci tłuszczu ale to można zminimalizować poprzez ćwiczenia i jedzenie białka. Dokładanie węglowodanów spowoduje wzrost wody w organizmie. Niestety inaczej tego nie załatwisz żeby rozruszać metabolizm.

Odnośnik do komentarza
Gość schiz0virus

Waga Twoja nie jest wyznacznikiem teraz. Masz 16 lat i glodzilas sie, naprzemiennie z objadaniem. Twoj organizm teraz jak jesz, nie tyje, tylko próbuje złapac i zmagazynować to, co mu zabrałas do tej pory.

Przechodząc na zdrową diete, czyli zdrowe odzywianie a nie cięcie kalorii , Przytyjesz trochena poczatku ale to nie bedzie tluszcz tylko waga jedzenia ktorazalega w zoladku i bedzietrawiona, co do tej pory nie mialo miejsca bo nie jadlas.

To zacznie spadac po2, 3 tyg jak metabolizm sie rozkreci- daj cialu czas na przestawienie sie, nie wymagaj odniego teraz ze bedzie Cie sluchac, skoro je zabilas glodowkami naprzemiennie z kompulsywnym objadaniem sie. Daj muczas na regeneracje. Potrwa tomin rok az bedziesz wygladac jak zechcesz , o ile o to zadbasz :-) pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...