Skocz do zawartości
Forum

Ułożenie jadłospisu i ćwiczeń


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam 18 lat, 185 cm wzrostu i 132 kg. Mimo, że wcale dużo nie jem. Śniadania nie jadam, jem obiad ok. 16 i potem kolacje o 20. Słodycze ograniczyłem całkowicie. Moim błędem było z pewnością picie słodkich napojów gazowanych. Ale jeśli nie trawie wody czystej to co mogę pić, aby sobie nie szkodzić? Od dwóch dni postanowiłem, że tę wodę piję, a tylko czasem gdy już mam totalną chęć to wezme łyka soku. Ćwiczę także od dwóch dni 6weidera.

Co powinienem jeść, pić, co ćwiczyć? Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Gość Oczy Twoje

Co zamiast wody?
1. Zielona herbata ( lub czerwona)
2. woda z sokiem z cytryny i listkami mięty - mocno orzeźwia
3. Herbaty owocowe - tylko nie aromatyzowane a owocowe czytaj dokładnie skład.

6 wedidera nie sprawi że schudniesz to od razu mogę ci powiedzieć. Lepiej jak zaczniesz plywac, biegać, czy gibać na orbitreku. Niesty, aby schudnąć trzeba się napocić.

Odnośnik do komentarza

Pierwszy duży problem jaki widze to nieregularne posiłki, znaczy brak śniadań i obiad jako pierwsze posiłek dnia... tak nie może być,powinieneś jeść śniadanie iu II śniadanie. Inaczej Twój organizm będzie kumulował ( co pewnie teraz robi) zamiast spalać. Zjedz choćby jogurt na śniadanie a na drugie śniadanie jabłko.

Odnośnik do komentarza

Witam,
Aby schudnąć należy zmienić swoje nawyki żywieniowe. Co oznacza wprowadzenie pewnych zmian do swojego jadłospisu:
1. Regularne posiłki – co 3 maksymalnie 4 godziny.
Śniadanie – w ciągu godziny od wstania z łóżka. Na śniadanie możemy jeść: owsiankę z jogurtem, mlekiem lub maślanką, kanapki ( maks 3) z chudą wędliną i pomidorem lub ogórkiem, płatki na mleku ( bez cukru, żadne czekoladowe, czy w polewie cukrowej), musli ( 4 łyżki na 200 ml mleka)
II śniadanie – owoce, jogurt, kefir, batonik musli, sałatka.
Obiad - chude mięso – kurczak, indyk, szynka. Zamiast ziemniaków polecam ryż, kaszę, makaron. Zimniaki możemy jeść maks 2 razy w tygodniu. Do tego duża porcja surówki.
Podwieczorek – serek wiejski, chudy twarożek, jogurt, kefir czy maślanka, 2 kostki czekolady gorzkiej ( powyżej 70% zawartości czekolady), szklana soku.
Kolacja – sałatka z tuńczykiem, pasta jajeczna, pasta z makreli, kanapki, jajecznica.
2. W ciągu dnia powinniśmy wypijać 2 litry płynów. Jeśli nie lubisz czystej wody to polecam picie herbat owocowych ( nie aromatyzowanych a owocowych), zielonej herbaty, wód smakowych ( nie dosładzanych, warto czytać skład i patrzeć ile mają cukru). Tak jak pisały poprzedniczki można również do wody mineralnej dodać soku z cytryny lub limonki, kilka listów mięty,.
3. Co do aktywności fizycznej to warto byłoby dołączyć do 6 waidera inne ćwiczenia, np. bieganie, pływanie lub jazdę na rowerze. Idzie wiosna więc pogoda nie powinna stanowić już problemu. Proponuję 90 minut ćwiczeń ( 40 minut – bieganie, jazda na rowerze, spacer szybkim tempem, 50 minut ćwiczenia typu brzuszki, przysiady, ćwiczenia z hantelkami) co drugi dzień tak by w tygodniu wyszły 3 treningi. Najlepszym wyjściem byłoby zapisanie się na siłownię z salą kardio. Tak najłatwiej pogodzić ćwiczenia aerobowe z ćwiczeniami anaerobowymi.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...