Skocz do zawartości
Forum

Dieta na trądzik


Gość ujk

Rekomendowane odpowiedzi

Słyszałem że dieta jest bardzo skuteczną walka z trądzikiem.
Ale słyszałem też że produkty jakie powinniśmy odstawić to między innymi białe pieczywo, mięso, cukier.

Czy naprawdę mięso, chleb może działać negatywnie na trądzik?

Odnośnik do komentarza

Dieta ma wpływ praktycznie na wszystko. Z doświadczenia powiem, że eliminując z diety tłuszcze zwierzęce stan mojej skóry się znacznie poprawił. Zrezygnowałam ze smażonych potraw na korzyść gotowanych, pieczonych i grillowanych. Zamiast jeść słodycze typu czekoladki, ciasta i batoniki wolałam sięgnąć po lizaka lub cukierka, które to dłużej się je. Odstawiłam słodkie napoje i piłam wodę z dodatkiem plastra cytryny lub kilku łyżeczek świeżo wyciśniętego soku. Ogólnie spożywając więcej warzyw już było widać poprawę, a ograniczając w.w. produkty, jestem bardzo zadowolona, bo trądzik dla mnie to już błahostka. Pozdrawiam i życzę powodzenia ;)

Odnośnik do komentarza
W dniu 6.02.2014 o 17:37, Gość ujk napisał:

Słyszałem że dieta jest bardzo skuteczną walka z trądzikiem.
Ale słyszałem też że produkty jakie powinniśmy odstawić to między innymi białe pieczywo, mięso, cukier.

Czy naprawdę mięso, chleb może działać negatywnie na trądzik?

Nalezy unikac przede wszystkim dań ostrych, silnie przyprawionych i tłustych oraz zywności przetwarzanej. Wszystko to ma negatywny wplyw na stan skory. Zamiast tego duzo warzyw i wody.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...