Skocz do zawartości
Forum

Jak pomóc osobie z przewlekłą białaczką limfatyczną?


Gość babsy

Rekomendowane odpowiedzi

Mój 63letni tata od 3 lat choruje na PBL. Ostatnio lekarz podjął decyzję o rozpoczęciu chemioterapii. Tata jest po pierwszej dawce, za kilka dni ma dostać drugą. Niestety, od 1 chemii bardzo źle się czuje- ma codziennie wysoką temperaturę, bardzo poci się w nocy, musi się kilka razy przebierać. Parę dni temu trafił znowu do szpitala, zrobiono mu dokładne badania, prześwietlenia, tomografie... Wyniki krwi nie są bardzo złe, choć najprawdopodobniej będzie potrzebne przetoczenie krwi z powodu anemii. Nie udało się jednak ustalić przyczyny gorączki, nie ma infekcji w płucach czy gardle... Czy ktoś może mi podpowiedzieć, skąd ta wysoka gorączka i co z nią robić? I czy jest jakiś sposób na wyhamowanie tej potliwości? Moje drugie pytanie brzmi: jak przekonać tatę, by poszedł do psychologa czy grupy wsparcia dla chorych? Znalazłam namiary na tzw. Akademię Walki z Rakiem, w której świadczą pomoc dla osób chorych i ich rodzin. Wybieram się na warsztaty dla rodzin z mamą, ale tata nie chce słyszeć o żadnym psychologu. A wiem, że psychicznie kiepsko sobie radzi, ostatnio stwierdził, że nie wytrzyma tego złego samopoczucia i chce umrzeć. A to dopiero początek terapii. Bardzo chcę mu pomóc, jak go przekonać do pójścia do psychologa?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...