Skocz do zawartości
Forum

Bóle brzucha i biegunka po mleku


Alyssa

Rekomendowane odpowiedzi

Moja mama od wielu już lat ma problemy z brzuchem.
Ma objawy nerwicy jelit, również (co nie zostało potwierdzone przez lekarza) podejrzewam u niej jakąś nietolerancję laktozy - po spożyciu mleka zazwyczaj ma dolegliwości bólowe i biegunkę (w przypadku jogurtów - nic jej nie jest).
Swego czasu, mama miała problem z kamieniami nerkowymi, co objawiało się u niej silnymi napadami bólu w obrębie nerek, czasem promieniując na brzuch.

Ale oprócz tych ww. problemów, miewa też 'skręcające' ją, przedłużające się napady bólu brzucha. Zazwyczaj uskarża się na prawą stronę brzucha, choć z tym różnie, bo czasami mówi o żołądku. Czasem pomagają leki rozkurczowe, ale na krótko i niekoniecznie. Była z tym niejednokrotnie u lekarzy, za każdym razem USG niczego nie wykazywało, a i badania z krwi i moczu w porządku.
Problem w tym, że mama za nic nie daje się namówić na gastroskopię (choć lekarz to sugerował).
Martwię się o nią i nie wiem, jak jej pomóc.
Może ktoś polecić jakieś ziółka, lub domowe sposoby na radzenie sobie z dolegliwościami trawiennymi?

Odnośnik do komentarza

Jeśli to są zaburzenia czynnościowe to nie wykaże żadne badanie,
ja bym polecała picie/jedzenie codziennie zsiadłego mleka z ziarnistym chlebem jako posiłek np.na kolację,
po posiłku ciężkostrawnym pić np.herbatkę na trawienie herbapolu kraków.
pić też herbatki,jak mięta,rumianek,melisa
,
na śniadanie jeść owsiankę,np.w szkl.wody zagotować 4 łyżki płatków owsianych+1/2 do 1 łyżki siemienia lnianego+łyżka suszonych owoców ,np.żurawina+łyżka otrąb owsianych lub pszennych,można zabielić mlekiem,
wylać do miseczki z małą łyżką miodu.

Bóle napadowe prawej strony mogą sugerować kamienie żółciowe,ale usg jamy brzusznej pewnie miała robione.

Szanuj zdanie innych...

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...