Skocz do zawartości
Forum

Rezonans magnetyczny głowy, nadciśnienie a ryzyko nowotworu


Gość hbm

Rekomendowane odpowiedzi

Witam chcialabym wiedziec jakie prawdopodobienstwo jest wystapienie u mnie nowotworu w mozgu skoro robilam rezonans mgnetyczny rok temu? Mam objawy ktore od tygodnia powoduja u mnie ogromne zawroty i zaslabniecia jestem przykuta do lozka. Kazda proba wstania z niego konczy sie prawie zaslabnieciem. Boje sie ze jednak cos w tej glowie siedzi nie mam nawet jak zrobic badan. Karetki tez nie moge wezwac bo nie zejde ze schodow. Nie mam mdlosci rannych wszystko jest ok jak leze ale jak wstane to serce bardzo szybko bije i w uszach mam ciaglr dzwonienie. Cisnienie mam 142_100 a jak wstane i zaraz usiade wychodzi 172\110

Odnośnik do komentarza

Karetka nie ma nic do schodów ,bo od tego są nosze,a wcale nie jest powiedziane,że wezmą Cię do szpitala,
jeśli masz wysokie to dolne ciśnienie to pewnie nie od dzisiaj i masz leki.

"Zawroty głowy i zasłabnięcia mogą być objawem wielu różnych dolegliwości, np. kardiologicznych, hormonalnych lub neurologicznych. Dlatego radzę skontaktować się z internistą, który zleci dodatkowe badania, takie jak EKG serca, badanie Holtera, echo serca, tomografię komputerową. Jeśli wszystko okaże się w porządku, być może przyczyną problemów jest nerwica."

Szanuj zdanie innych...

Odnośnik do komentarza

Dziekuje za odpowiedz sa juz u mnie rodzice razem bedziemy cos dzialac. Mowia ze w moich oczch jest jakies przerazenie gdy probuje wstac bardzo sie boje to robic. Wczoraj probowalam wstac i isc do toalety strasznie mnie dusilo w klatce mialam niepewny ruch nog. Strasznie mna rzuca i trzesie zupelnie jak bym miala zalabnac l ub omdlec. Glowa tak mi napeczniala ze myslalam ze zaraz bede miala wylew. Gdy staje ruszm nerwowo kolanem gdy leze wciaz trzese stopami moge tak caly dzien. Nie wiem co sie ze mna dzieje czy nerwica faktycznie moze w taki sposob mnie uziemic ? Nawet dluzej niz 1min nie wytrzymuje w pionie i wpadam chyba w depresje.

Odnośnik do komentarza

Zrobilam juz morfologie lekarz pobral mi krew w domu a probki zabral do analizy. Mam podniesione ob 12 (0-10) i cpr 0,56 (0-0,5) jednak lekarz mnie uspokaja i mowi ze nie sa to wartosci ktore wymagaja hospitalizacji. Dzis znow probowalam wstac do toalety i nie moglam utrzymac sie na nogach. Okropnie dzis plakalam jest to dla mnie bardzo przykre bo jest nowy rok a nawet nie moglam wstac do okna i cieszyc sie 2014. Nawet nie wiem co dalej robic bo lekarz powiedzial ze w krwi nic sie nie dzieje serce zdrowe i inne organy tez. Leze i wegetuje juz ponad Tydzien i wpadam w depresje. czuje jak bym nie miala dotlenionego mozgu wrecz dretwienia. Poczekam jeszcze troche i wezwe pogotowie mimo ze lekarz powiedzial ze nie jest konieczna hospitalizacja i wzywanie ratownikow. Dodam ze tarczyca potas sod itp wszystko w nomie jedyne to co wyzej napisalam.

Odnośnik do komentarza

Jeśli wspomniałaś m.in.o odczuciu duszenia to myślę ,że te wszystkie objawy masz od nerwicy lękowej,sama sobie nie poradzisz i musisz się leczyć u psychiatry,który dopiero postawi prawidłową diagnozę,
ale najpierw powinnaś dla pewności wykonać te badania, które sugerował lekarz, a cytowałam w poprzednim poście.

Szanuj zdanie innych...

Odnośnik do komentarza

Raczej rok czasu po badaniu rezonansem to okres zbyt krotki by mowic o guzie mozgu. Nie wiem ile rak sie rozwija ale w ciagu roku raczej malo prawdopodobne jest wystapienie nowotworu. Praktycznie szanse wynosza ok. 3-8% ze go masz, ale jak mowilem nie znam sie dokladnie na tym wiec moj post raczej ma na celu uspokojenia :-) Czy ktos kiedys dal ci diagnoze zaburzenia lekowe ? Bo z tego co piszesz mialas omdlenie i od tego czasu boisz sie wstac z lozka. Co do nerwicy ona naprawde moze miec takie skutki dochodzi wrecz do depresji i ciaglego lezenia. Moze jak wstajesz to lapie cie lek przed omdleniem i sie bardziej nakrecasz a to z kolei prowadzi do objawow. Moja rada nie rob znow rezonansu przez rok chyba nic sie nie zmienilo w glowie. Zamiast tego umow wizyte z psychiatra. Moze trzeba pojsc w innym kierunku leczenia bo jak mowie zaburzenia rownowagi to nie tylko rak. Dla wszelkiego spokoju zrob sobie jeszcze badanie tetnic zylnych w szyi za pomoca usg. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...