Skocz do zawartości
Forum

Zaczerwienienie żołędzi penisa i suchość


oszi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Proszę mi wybaczyć jeżeli zamieściłem temat w złym dziale, dopiero zapoznaję się z forum. Opisze krótko i zwięźle mój problem: Ogólnym problemem jest zaczerwienienie na napletku od wewnątrz, oraz niewygodna suchość, pofałdowana suchawa skóra na żołędziu, kiedy to zauważyłem czyli około miesiąca temu udałem się do lekarza rodzinnego. Pan doktor powiedział że to nic poważnego, stan zapalny - zapisał mi maść trybiotyk oraz riwanol do smarowania, wszystko na 7 dni. W zasadzie nic się nie poprawiło a rivanol w maści wywołał takie spustoszenie na końcówce żołędzia jakie pokazuje zdjęcie (było 3 razy większe przez 2 tygodnie już się trochę zagoiło). Następie skontaktowałem się z (bardzo znanym dobrym ginekologiem w naszym rejonie) telefonicznie opisując cały problem, zapisał mi Doxycylinum w tabletkach oraz maść gęstą i mocno brązową nie pamiętam nazwy tej maści. Te dwie rzeczy przyczyniły się do podleczenia tej rany na przodzie żołędzia natomiast co do zaczerwienienia skóry, praktycznie nic. Tym razem udałem się osobiście do tego samego lekarza . Zrobiłem badania moczu przy okazji (wszystko ok) Pan doktor przepisał mi maść na 5 dni LIGNOCAINUM JELFA przeźroczysta maść koiła lekkie pieczenie i niewielki ból ale nie pomagała, na kolejne 5 dni otrzymałem maść robioną przez aptekę (bardzo droga) wykonywana jest z tabletek znajduję się w niej również jakiś antybiotyk trudno się ją rozciera ponieważ jest jak by z gęstej żółtej masy zmieszanej z piaskiem stosuję ją właśnie 3 dzień i tak wszystko po niej wygląda jak na zdjęciach(u lekarza miałem robione usg itp., nerki wszystko w porządku, doktor wypytywał o różnego rodzaju bule, wytłumaczyłem to w ten sposób, że od połowy penisa w stronę ciała nigdy mnie nic nie bolało ani nie miałem żadnych dolegliwości.) Dodam jeszcze że od przynajmniej 2 lat nie miałem styczności z żadną kobietą. Mam 22 lata. Nie wiem co dalej robić... Czy coś można wywnioskować z tego opisu ?

monthly_2013_12/czy-to-grzybica_1317.jpg

monthly_2013_12/czy-to-grzybica_1318.jpg

monthly_2013_12/czy-to-grzybica_1319.jpg

Odnośnik do komentarza

byłem z tym u dermatologa 5 tygodni temu. Dostałem maść sterydową na receptę już nie pamiętam jej nazwy... i maść leczniczą bepanthen. Objawy grzybicy zniknęły w sumie w 2 tygodnie resztę czasu utrzymuje się mocne uwydatnienie naczyniek oraz zaczerwieniona cewka moczowa, codziennie przez 1/3 dnia odczuwam dziwny dyskomfort i czasami lekki ból. Zaczął produkować się śluz w niewielkich ilościach, podczas grzybicy go nie było. Nie wiem co dalej, idzie 6 tydzień i jakoś zadowolony nie jestem. Zrobiłem również wszystkie badania, które nic nie wykryły. ''Marian" Czy złożyłeś już wizytę u lekarza ?

Odnośnik do komentarza

x80 z gardłem mam ciągle problemy, tylko trudno je wyleczyć bez antybiotyku ponieważ prawdopodobnie wcześniej antybiotykiem wywołałem grzybicę. Dostałem teraz antybiotyk bardzo krótki i lek przeciw grzybicy w 70% gardło wyleczyłem ale zostaje 30% jak by nie wyleczalne ciągle płukam różnymi specyfikami jeszcze i nic. Cała sprawa ciągnie się już 4 miesiące. Na tę chwilę troszkę się polepszyło ale w ciąż poranne szczypanie pieczenie również przy oddawaniu moczu mnie wykańcza. raz lepiej raz gorzej. Na tę chwile została czerwona plama może troszkę mniejsza niż na zdjęciu https://www.google.pl/search?q=laweta&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=H_8rU9WSFYLLtQaR4IGwCg&ved=0CAcQ_AUoAQ&biw=1280&bih=856#q=grzybica+penisa&tbm=isch&facrc=_&imgdii=_&imgrc=rfiJM3B3wECV_M%253A%3ByYxkx4Nm7CPDDM%3Bhttp%253A%252F%252Fi51.tinypic.com%252Febc749.jpg%3Bhttp%253A%252F%252Fforum.abczdrowie.pl%252Fforum-zdrowie%252F127528%252Cpomarszczona-zoladz-i-zaczerwienienia-pod-napletkiem%252C5%3B1600%3B1200 Cewka wygląda jak na tym zdjęciu no u mnie może troszke w lepszym stanie http://eurologia.pl/a/1543,nadmiar-skory-i-zaczerwienienie-ujscia-zewnetrznego-cewki-moczowej. I tyle obecnie jadę na maściach stosowanych do oczu.

Odnośnik do komentarza

No to wręcz genialnie. Wypadało by się wziąć za siebie czyli na to wychodzi że wszystko przede mną... bo u mnie to już 5 miesięcy. Zaobserwowałem u siebie nocne erekcje które nie są chyba takie jak powinny być i w związku z tym przez to nie może się to wyleczyć ponieważ co noc zostaje to naruszone. W nocy podczas sikania uczucie jest jak by mocz miał ze 100 stopni ...

Odnośnik do komentarza

Witam od 2 tygodni mam to samo podrażnienie napletka delikatne plamki oraz zaczerwienioną i wysuszoną skórę na jądrach. Początkowo myślałem że to przez stosunek z żoną która jest niedawno po porodzie że może miała wyjaowiony organizm lub przez depilację bo objawy pojawiły mi się 2 dni po stosunku i jeden dzień po depilacji.
Początkowo smarowałem Clotrimazolum przez tydzień ale nic nie pomogło, następnie poszedłem do dermatologa opowiedziałem jakie są moje podejrzenia co do powstania objawów. Stwierdził że to podrażnienie i wypisał na napletek
Pimafucort 2x dziennie przez 5-7 dni
oraz na jadra
Afloderm 2x dziennie przez 5-7 dni
Maści używam już 5 dni i bez większego rezultatu.
Dodam jeszcze że nigdy wcześniej nie miałem żadnego problemu z penisem, sex uprawiam tylko z żoną a depiluję się od lat tymi samymi kosmetykami i maszynkami .

Odnośnik do komentarza

Tez tak mam tylko malo czerwome ujscie cewki ale i w srodku takei zgrubienie tez i zaden lekarz nie wie co to albo mowia ze to nic ale jak nic jak nie bylo tego wczesniej samo sie nic tak nie robi przeciez jakis pwowod musi byc. Czewrone zylki i suchy napletek tez i te zzylki pekaja jak sie kobiet abawi nim albo po sexie . potem nie wygladad to ladnei i dlugo sie goi musze sie z nim bardzi delikatnie obchodzic teraz zeby bylo w miare ok. A kiedys mozna bylo z nim robic wszystko i si enei czerwienil i zylek nie bylo badania robilem nic nie wychodzi mecze sie z tym prawie dwa lata juz .

Odnośnik do komentarza

Też tak mam od paru dni, i co jakiś czas nawraca, (w sumie to mam od 2 lat, nawroty) ogólnie nic nie swędzi, tylko przy dotyku dość mocne swędzenie, ale tylko przy dotyku. Badania, mam porobione, wszystkie możliwe i wszystko ok. urolog powiedział mi że zrobiłem taki pakiet badań, jakbym wybierał się w kosmos. Z waszych opisów wynika że to przychodzi z wiekiem, może tak jest z facetami, może nasi ojcowie nam tego nie mówili, może starość nie radość. Dodam że mam 28 lat i od małego często marszczyłem freda, teraz robię to rzadziutko. Może to przez to. :/

Odnośnik do komentarza

Sądząc po zdjęciach mam to samo. Od ponad roku. Wcześniej pojawiła się narastająca suchość.
Byłem z tym u 4 dermatologów i urologa, w tym dwóch z doktoratem i jeden profesor. Najpierw dostałem na chybił trafił antybiotyk i maści (doksycyklina, pimafucort, detryomecyna, travacort i coś tam jeszcze). Potem zrobiłem wymazy spod napletka, z cewki i z gardła (wszystkie możliwe), badania moczu i krwi. Wymaz wykazał najpierw paciorkowca, a potem drożdżaki. Jednego i drugiego łatwo udało się pozbyć (brałem summamed, travogen, flukonazol), a objawy od roku bez zmian:( Dodam, że wymazy nic już nie wykazują.. Oprócz nabrzmiałych żyłek, suchości i zaczerwienienia mam jakieś takie grudki na żołędzi i zaczerwienioną mosznę. Nic mnie nie boli i nie piecze. Nie mam pojęcia co może być przyczyną.

Odnośnik do komentarza
Gość Pan Marian

Kochani Panowie,

Po waszym opisie i zdjeciach proponuje zrobić testy
wenerologiczno-serologiczne ( kiła i inne )

Zrobić dla porównania w szpitalu państwowym i prywatnie w klinice, jeżeli za pierwszym razem będą wątpliwości na podstawie wyników i opinii lekarza.
Mój dobry kolega lekarz mówi, że KIŁA i inne odmiany chorób wenerycznych zarażają na potęgę, niemalże metodą kropelkową. A gumki to można sobie wsadzić w D..e, do zakażenia dochodzi przez pieszczoty przez kontakt z płynami zarażonej osoby, jeszcze przed stosunkiem, nie mówiąc o całowaniu usta-usta.

Napiszcie co wam wyszło w badaniach

Odnośnik do komentarza
Gość Dermatolog

Naprawdę się nie martwcie w zasadzie zauważyłem takie zmiany jak wy około 21 roku życia. Wtedy byłem jeszcze prawiczkiem. Podejrzewałem u siebie jak wy wszyscy choroby weneryczne. Poza tym lekarze mało o wiedzą o tej przypadłości, Większość dermatologów/wenerologów patrzyło na mnie jak na wariata. Z tak powiedzmy 20 lekarzy, których odwiedziłem nawet dokładnie mnie nie zbadało. Trafiłem raz przypadkowo do dermatolog prywatnie (bo leczyłem trądzik). Ona zbadała mi gardło i powiedziała, o pan ma tzw. ektopię, plamki Fordyce-a na policzkach. Czy są takie zmiany gdzieś indziej? Ja tzn. gdzie? No np. na żołędzi u ujścia cewki? No i pokazałem swojego ptaszka, zakompleksionego co ma w zwodzie 17,5 cm. Wydawać by się to mogło śmieszne, ludzie mają różne kompleksy. Zabarwiła czymś penisa i się wypatrzyła pod napletkiem, moje najbardziej ukrywane przed wszystkimi zmiany. Nie mogłem jej uwierzyć mechanizm zaprzeczenia działał. Internet, internet, to na pewno kłykciny konczyste. Wykonałem drogie testy PCR, chyba 370 na wszystkie typy wynik ujemny. Wróciłem do tej dermatolog i zapytałem się co można zrobić, by na 100 % potwierdzić diagnozę, ona że pobrać wycinki. Usczypnęła mnie igiełką materiał z ust i i skóry żołędzia. Uzyskałem potwierdzenie diagnozy. Naprawdę przez te kilka lat żyłem w ciągłej niepewności i w jakimś absurdzie. Dziewczyna sam zaciągnęła mnie do łóżka. Zaszczepiłem ją nawet na HPV, tak na wszelki wypadek. Ja zrobiłem wszystkie możliwe badania na choroby weneryczne prze kontaktami bez prezerwatywy.
P.S. zmiany mogą pojawiać się, ale wcale nie muszą na wargach, policzkach - szczególnie w lini zębów. U kobiet na wargach sromowych mniejszych, w ścianie pochwy, brodawkach sutkowych, szczególnie u kobiet.

Mam nadzieję, że komuś pomogłem, szczególnie osobom młodym. I co poniektórym lekarzom.

Odnośnik do komentarza

Witam Wszystkich,
Ja również mam już od prawie roku podrażnione ujście cewki moczowej - tak jak na zdjęciach autora - zaczerwienione ujście/ jakby brak warstwy rogowej naskórka, zaczerwieniona błona śluzowa, podatna na podrażnienia.
Próbowałem już antybiotyków (summamed, doxocyklina, Augmantin, flukonazol), moczenie przez miesiąc w r-rze soli kuchennej, nadmanganianie potasu, octanisept/octenidol, argosulfan, pimafucort.
Wykonałem wszystkie możliwe badania na choroby weneryczne - brak jakichkolwiek dolegliwości.
CO JEST K...?
Czy ktoś sobie z tym poradził?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...