Skocz do zawartości
Forum

Bóle oczu a podejrzenie jaskry


Gość mamba99999

Rekomendowane odpowiedzi

Gość mamba99999

Witam, mam 18 lat. Od pewnego czasu miewam małe bóle oczu gdy pracuję przy komputerze. Dotychczas byłem pewien, że oczy są po prostu zmęczone przez długie wpatrywanie się w monitor… aż do pewnego incydentu.
Dziś rano o godzinie siódmej wybrałem się do kościoła na mszę. Stałem z tyłu. Po około 20-stu minutach mszy nagle zaczęło zbierać mi się na wymioty (do których na szczęście nie doszło, ale było blisko). Od razu potem zacząłem słabnąć, czułem nudności , już miałem stracić przytomność, lecz do tego również nie doszło. Podczas gdy traciłem przytomność, utraciłem wzrok w ok. 97-98%-tach, co mnie bardzo przeraziło. Słuch został trochę zniekształcony, ale w pełni rozumiałem wypowiadane na mszy słowa księdza. Utrata wzroku trwała około 10-15 sekund, potem wszystko zaczęło wracać do normy, w pełni odzyskałem świadomość. Lecz od tamtej pory mam odrobinę większe niż dotychczas bóle oczu, szczególnie gdy patrzę się w monitor.
Nie zaobserwowałem żadnych widocznych zmian w oczach (zaczerwienienia, itp.) oraz nie mam ograniczonego pola widzenia. Jedyną przypadłością jest ból, który z czasem staje się odrobinę mniejszy oraz ból głowy, ale tylko wtedy gdy się schylam. Nigdy wcześniej nie miałem jakichkolwiek problemów z oczami (nie noszę nawet okularów), w rodzinie nikt nie miał Jaskry, nie mam cukrzycy, ciśnienie krwi mam lekko podwyższone, nie mam krótkowzroczności. Nigdy w życiu nie straciłem przytomności, nigdy nie zasłabłem. Zaobserwowałem tylko małą prawidłowość: parę dni temu bolała mnie głowa z mojej lewej strony, a teraz prawe oko boli mnie odrobinę bardziej niż lewe (nie wiem czy ma to jakikolwiek związek z Jaskrą…).
Czy pomimo młodego wieku i tego co napisałem powyżej, to co mnie spotkało to mógł być atak Jaskry ? Jakie jest tego prawdopodobieństwo ? Czy sytuacja wygląda groźnie ? Co powinienem teraz z tym zrobić ?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...