Skocz do zawartości
Forum

Ból żołądka przy jedzeniu


Gość dominikau0

Rekomendowane odpowiedzi

Gość dominikau0

Od niedawna mam ostre bóle żołądka w czasie jedzenia. Wydaje mi się, że to górna część żołądka, czuję mocne kłucie, które czasami aż nie pozwala mi się przez chwilę poruszyć. Ból nasila się, gdy jestem zdenerwowana lub się śpieszę. Próbowałam zmienić trochę styl jedzenia - jeść obiad w spokoju itp., ale niewiele to dało. Oprócz tego nie mam większych dolegliwości, czasem tylko piecze mnie zgaga. Co to może być? Czy ktoś z was miał coś takiego? Jak sobie z tym radzić? Bo żadne krople mi już nie pomagają...

Odnośnik do komentarza

Witaj,
objawy, o których piszesz mogą sugerować, że masz wrzody żołądka, a jak sam wiesz, jest to bardzo poważna choroba. Żeby stwierdzić czy rzeczywiście Ci dolegają, musisz zrobić badanie, które nazywa się gastroskopią. Leczenie wrzodów może nastąpić przy użyciu specjalnych środków farmakologicznych lub za pomocą leczenia operacyjnego. Nie odniesie ono jednak pożądanego efektu, jeśli nie zostanie połączone ze zdrowymi nawykami żywieniowymi i rzuceniem palenia.

Odnośnik do komentarza

Hej,
Od pewnego czasu boli mnie brzuch dość często. Nawet jak jem obiad. To dość dziwne uczucie. Kłuje mnie w okolicach żołądka, tak jakby ktoś mi dał mały zastrzyk. Czy powinnam zrobić sobie gastroskopię? Myślicie, że powinnam iść z tym do lekarza? Dotychczas nie miałam problemów z jelitami ani z żołądkiem. Piję ziółka, ale rzadko pomagają. Dodam, że palę papierosy. Może przez ten nałóg ów ból przy jedzeniu?
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Cześć
Konieczna jest konsultacja z lekarzem, który postawi diagnozę w oparciu o specjalistyczne badania. Ja miałam takie samy objawy. Diagnoza to wrzody. Czy ktoś w twojej rodzinie cierpiał na tą chorobę? U mnie chorował dziadek i ciocia, więc chyba mogą występować predyspozycje rodzinne. Ta choroba żołądka na podłoże nerwicowe, więc czas wyluzować. Pamiętaj, że zdrowie jest najważniejsze. Oprócz tego, wysypiaj się, jedz małe ilości jedzenia co dwie godziny. Obserwuj, które produkty spożywcze najbardziej Ci szkodzą i staraj się ich unikać. Pozdrawiam serdecznie!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...