Skocz do zawartości
Forum

Pieczenie i ból przy wypróżnianiu i zaparcia


Gość dariusz1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem z brzuchem, a konkretnie z zaparciami. Zazwyczaj wypróżniam się co 3 dni, od niedawna mam z tym trudności. Jeśli już uda mi się oddać pierwszego stolca, to drugi jest dziwny - jest w nim śluz, a w dodatku moment wypróżniania jest bolesny, a towarzyszy temu pieczenie. Z drugiej strony czasem w ogóle nie mogę się załatwić.

Odnośnik do komentarza

Witaj,
przez długi czas miałam bardzo podobny problem do Twojego, każda próba oddawania stolca wiązała się z bólem, a nierzadko krwawieniem. Załatwiałam się średnio 2 - 3 razy w tygodniu. Nie czułam się tez wtedy najlepiej, bo przecież w moim organizmie znajdowały się szkodliwe substancje które dawno już powinny zostać wydalone.

Postawiłam na zmianę diety. Zaczęłam jeść niewielki, ale regularne posiłki. Pół godziny przed każdym z nich piłam co najmniej jedną szklankę wody mineralnej z cytryną. Ogólnie zaczęłam więcej pić - nie mniej niż 1,5 litra wody mineralnej dziennie.

Zaczęłam jeść więcej produktów, które zawierają błonnik. To najlepsza naturalna metoda, która reguluje metabolizm i likwiduje problemy z zaparciami. Bogatym źródłem błonnika są następujące produkty: zielony groszek, fasola, seler, marchew, kapusta, kukurydza, soja, suszone warzywa strączkowe, ziemniaki, jeżyny, porzeczki, maliny, rodzynki, morele, figi i śliwki suszone, jeżyny, porzeczki, maliny, rodzynki, morele, figi i śliwki suszone.

Zaczęłam jeść jogurty probiotyczne - nie tylko wspomagają metabolizm, ale pomagają również w budowaniu flory bakteryjnej jelit. Gorąco polecam!

Odnośnik do komentarza

Hej,
Na zaparcia najlepsze są jogurty, te z probiotykami, które wspomagają metabolizm. Warto też jeść dużo owoców bogatych w błonnik. Suche pieczywo, tzw. chleb pełnoziarnisty zamiast bułek. Pij dużo wody - to mój najlepszy sposób na codzienne wypróżnianie.
Warto wiedzieć, że dieta bogata w błonnik chroni Twój organizm nie tylko przed zaparciami, ale również przed wieloma innymi chorobami – m.in. zmniejsza ryzyko zachorowania na nowotwory jelita grubego i różne stany zapalne jelit, a także działa przeciwmiażdżycowo. Także jeśli się odchudzasz duża ilość błonnika powinna być stałym elementem Twojej diety. Składnik ten daje uczucie sytości i ze względu na przyspieszanie perystaltyki jelit, zmniejsza wykorzystanie energii z pożywienia.
Pozdrawiam serdecznie
Źyczę powodzenia w walce z zaparciami

Odnośnik do komentarza

Wydaje mi się, że twój problem to nie tylko zwykłe zaparcia. Stolec ze śluzem i bolesne pieczenie są niepokojące. Ja parę lat temu miałem wycinanego guzka odbytu. Miałem podobne objawy. Nie lekceważ symptomów. Im wcześniej postawiona diagnoza, tym łatwiej wyleczyć schorzenie. Rady odnośnie prawidłowej diety na pewno się przydadzą, ale skonsultowanie się ze specjalistą to priorytet. Życzę szybkiej diagnozy i dużo zdrowia!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...