Skocz do zawartości
Forum

Jak pozbyć się żylaków?


Gość dominik83

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Jak zapewne można sie domyślić moim problemem są żylaki. Od kilku lat borykam się z tym problemem i jakoś nie idzie mi zaakceptować życia z żylakami. Dlatego poradźcie mi co mogę zrobić, by się ich pozbyć? Jakie mam opcje? Jakie leki polecacie? Jakie badania musze wykonać, by poznać przyczynę żylaków? Do jakiego lekarza najlepiej się udać?

Wcześniej myślałem, żę żylaki to raczej problem kobiet, ale niestety nie tylko. I może faceci nie powinni się tak przejmować żylakami, bo chodzą w spodniach. Tylko, że żylaki to nie tylko te pająki, ale również ból i problemy z chodzeniem lub staniem przez dłuższy czas.

Proszę poradźcie co robicie, jak walczycie z żylakami? Znacie jakieś domowe sposoby?

Odnośnik do komentarza

Witaj
Bardzo ważna jest wizyta u lekarza i szybka diagnostyka. W poprzednim wątku była omawiana technika takiej diagnostyki, metoda dopplerowska, o której możesz poczytać tutaj: http://abczylaki.pl/badanie-dopplerowskie.

Po zdiagnozowaniu, lekarz powinien Ci doradzić najlepszą formę leczenia. Można wykonać zabieg operacyjny, ale to już w ostateczności. Istnieje wiele innych metod leczenia żylaków, jak np. leczenie uciskowe, tzw. kompresjoterapia, leczenie obliteracją, tzw. skleroterapia czy leczenia farmakologiczne.

Ja ze swej strony polecałabym również maść z kasztanowca i trochę ruchu (np. pływanie).
Pozdrawiam i życzę zdrowia.

Odnośnik do komentarza

Oczywiście, że faceci również powinni przejmować się żylakami. To przecież nie tylko problem estetyczny. Nieleczone żylaki mogą doprowadzić do owrzodzenia nóg. Musisz pójść do lekarza i powiedzieć mu jak wygląda sytuacja. Może w twoim przypadku operacja nie będzie konieczna i wystarczy zabieg, który trawa chwilę. Nawet nie musisz brać urlopu w pracy. I zastanów się nad swoim trybem życia. Może wcale się nie ruszasz i stąd te problemy. Trzymam kciuki.

Odnośnik do komentarza

Witaj. Niestety, jeżeli żylaki zaczęły się już pojawiać, nie możesz w pełni zatrzymać tego procesu. Najlepiej wybierz się chirurga. On oceni stan nóg i przeprowadzi proste badania. Może wykorzystać próbę opasową, marszową lub badanie dopplerowskie. Następnie lekarz zdecyduje, jaka metodą usunie zniekształcone żyły. I tutaj może wybierać między strippingiem, miniflebektomią, kriostrippingiem, a skleroterapią. Powodzenia.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...