Skocz do zawartości
Forum

Przeszczep rodzinny nerek


Gość monika1e

Rekomendowane odpowiedzi

Oddanie nerki to bardzo poważna decyzja i powinnaś ją najpierw dokładnie przemyśleć, a może nawet porozmawiać o tym z psychologiem. Pamiętaj, że to nie jest wcale twój obowiązek. Jeśli zdecydujesz się oddać nerkę, czeka cię najpierw wiele badań, które pozwolą ocenić, czy jesteś odpowiednim dawcą. Równie dobrze może się okazać, że twoja nerka wcale się nie nadaje. Przede wszystkim powiedz o swoich obawach rodzicom. Nie powinnaś być z tym sama.

Odnośnik do komentarza

Z tego, co wiem, to żeby zostać dawcą dla członka rodziny, trzeba mieć skończone 18 lat. Myślę, że jest to istotne zarówno z punktu widzenia medycznego, jak i psychicznego. Zgadzam się również z poprzednią osobą, decyzja o zostaniu dawcą jest bardzo poważna. Musisz porozmawiać o tym z rodzicami. Rodzice też mogą być dawcami.
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Muszę powiedzieć, że jestem pełna podziwu względem twojego poświęcenia. To bardzo szlachetne z twojej strony, że jesteś gotowa oddać nerkę siostrze. Musisz jednak być w pełni świadoma tego, z czym się to wiąże. Myślę, że jeśli zgłosisz swój pomysł rodzicom i lekarzowi, wyjaśnią ci wszystkie konsekwencje twojej decyzji. Z jedną nerką można dobrze żyć, ale trzeba będzie zawsze na nią uważać. Nie będziesz mogła też brać pewnych leków, które działają szkodliwie na nerki. Dlatego musisz wszystko poważnie przemyśleć... Pozdrawiam gorąco!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...