Skocz do zawartości
Forum

Kłębuszkowe zapalenie nerek


Gość bogdan2c

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Kilka dni temu zdiagnozowano u mnie kłębuszkowe zapalenie nerek. Lekarz przepisał leki i zalecił uważać, aby nie doszło do powikłań, więc odpowiednio się ubierać i takie tam.

Ale mnie nurtuje jak mogło dojść do kłębuszkowego zapalenia nerek? Bo ja zawsze bardzo dbałem o swoje zdrowie. Mój brat zawsze był dosyć chorowity, ale ja byłem okazem zdrowia. A tu nagle takie schorzenie? Jak zapobiec mu w przyszłości? I czy jeśli ktoś z Was sam to przechodził to możecie mi powiedzieć jak długo trwa leczenie? Bo wiadomo... Lekarze swoje a tak naprawdę najwięcej wiedzą ci, którzy sami to przecierpieli. Dzięki za pomoc i udzielenie wszelkich informacji.

Odnośnik do komentarza

Z tego co wiem, do kłębuszkowego zapalenia nerek może dojść z różnych powodów. Czasami jest to wina infekcji czy choroby autoimmunologicznej, a innym razem źródłem problemów są przewlekłe choroby, jak cukrzyca, toczeń układowy czy choroby naczyń. W grupie ryzyka są osoby, które przeszły zakażenie paciorkowcem oraz te, które przyjmują niesteroidowe leki przeciwzapalne. Zdarza się także, że nie da się znaleźć przyczyny tej choroby. Podejrzewa się w takich sytuacjach niezidentyfikowany czynnik genetyczny.

Odnośnik do komentarza

Ja choruję na cukrzycę i też miałam kłębuszkowe zapalenie nerek. W moim przypadku niezbędny był pobyt w szpitalu, bo zostałam późno zdiagnozowana. Ale nie martw się, leczenie polegało głównie na antybiotykoterapii i teraz wszystko jest już ok. W twoim przypadku też tak będzie, a nawet lepiej. Najważniejsza jest sprawna diagnoza, a u ciebie chyba taka właśnie była.
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Ja przeszłam to co ty i lekarze nie byli w stanie podać mi przyczyny zapalenia. To, co mi polecili, to pozostawanie w łóżku, unikanie wysiłku fizycznego, dietę ubogą w sól kuchenną oraz białko. No i oczywiście stosowanie leków moczopędnych (w celu usunięcia nadmiaru wody z organizmu). A poza tym antybiotyki...

Odnośnik do komentarza

Witam Was!
Gdy zaczęłam chodzić do przedszkola zachorowałam na szkarlatyne, od tego momentu choruje na kłębuszkowe zapalenie nerek. W wynikach występuję niekiedy podwyższony krwinkomocz, a niekiedy go nie ma w ogóle.
Teraz mam 15 lat i chciałabym grać wyczynowo w siatkówkę. Bardzo mi na tym zależy, ponieważ to kocham i nie wyobrażam sobię życia bez tego. Wtedy bym miała dużo godz. w tygodniu treningów.
Czy podczas tej choroby mogę uprawiać wyczynowo tę dyscypline sportową?
Czy dostane zgodę od lekarza sportowego

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...