Skocz do zawartości
Forum

Zakażenie układu moczowego


Gość bogusława73

Rekomendowane odpowiedzi

Gość bogusława73

Witam,

Jestem zatroskaną mamą nastolatka, który uważa się za na tyle dorosłego, że sam poszedł do lekarza jak go bolało. Nawet sama nie wiem co go bolało, bo nie chciał powiedzieć, ale widziałam, że cierpi. W każdym razie jakimś cudem wykrztusił z siebie po powrocie od lekarza, że ma zakażenie układu moczowego. W sumie domyślam się jakie mogły być dolegliwości i trochę nawet się nie dziwię, że nie chciał o tym rozmawiać ze mną

Odnośnik do komentarza

Zakażenie układu moczowego to raczej kobieca przypadłość, ale zdarza się, że cierpią także mężczyźni. Mojemu mężowi też się to przytrafiło. Na początku myśleliśmy, że to zwykłe przeziębienie, ale w nocy Paweł miał bardzo wysoką temperaturę. W moczu była krew i bardzo bolało go sikanie. Lekarz przepisał antybiotyk i po 3 dniach było po wszystkim, ale ta choroba do przyjemności nie należała. Paweł na początku też nie powiedział mi o co chodzi, więc całkowicie cię rozumiem.

Odnośnik do komentarza

Mój mąż też miał problemy z pęcherzem. U niego wystąpiła wysoka gorącza oraz bolesne i częste oddawanie moczu. Przez długi czas nie można było do końca zdiagnozować, jakie są dokładnie przyczyny, a konkretniej bakterie, które spowodowały chorobę. Mąż wylądował nawet w szpitalu. Na szczęście teraz jest już w porządku. U męża doszło do zakażenia bakteriami E coli, któr były bardzo trudne do wytępienia.
Minął już ponad rok od choroby i mąż czuje się dobrze, ale wciąż bierze preparaty z żurawiną.
Mam nadzieje, że u twojego syna leczenie będzie przebiegało sprawniej. Ważne jednak jest szybkie podjęcie kuracji.
Trzymam kciuki i życzę wszystkiego dobrego.

Odnośnik do komentarza

Witam! Myślę, że powinnaś się cieszyć, że twój syn jest na tyle rozsądny, że jak zauważył u siebie niepokojące objawy, to od razu udał się do lekarza. To bardzo dojrzałe z jego strony. Jeśli odczuwa ciągłe parcie na pęcherz, często oddaje mocz, a towarzyszy temu ból i pieczenie, to najprawdopodobniej ma infekcję bakteryjną. Warto wtedy dużo pić, żeby wypłukać bakterie z dróg moczowych. Lekarz pewnie przepisał mu też odpowiednie leki. Myślę, że nie powinnaś się martwić, bo to raczej szybko przechodzi.

Odnośnik do komentarza
Gość maksymilian0

Witaj! Leczenie zakażenia układu moczowego polega na usunięciu czynników predysponujących do występowania zakażeń, czyli np. usunięcie przeszkód w odpływie moczu (usunięcie kamieni nerkowych, korekcja chirurgiczna wad układu moczowego). W zakażeniach występujących najlepszą metodą leczenia jest antybiotykoterapia. Leczenie objawów zakażenia dróg moczowych polega na leżeniu w łóżku, piciu jak największej ilości płynów i częstym oddawaniu moczu.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...