Skocz do zawartości
Forum

Kamica nerek


Gość jadwiga9u

Rekomendowane odpowiedzi

Musisz przede wszystkim przypilnować aby mąż brał leki, które na pewno przepisał mu lekarz. Poza tym ulgę przynoszą ciepłe kąpiele i okłady. Nie zaszkodzi więc zaprosić ukochanego do wanny na romantyczną kąpiel. Dbaj także aby mąż pił dużo wody. Pilnuj, by jego dieta była bogata w kasze, mięso, ryby i makarony. Tak to już jest z tymi facetami, że trzeba o nich dbać "po cichu".

Odnośnik do komentarza
Gość wawrzyniecen

Ja tylko dorzucę ze swojej strony, że przy kamicy nerek polecane jest piwo: 1 na tydzień. Nie żartuję:0 Myślę, że do piwa nie będziesz musiała przekonywać męża. Ale na pewno musisz zadbać o to, żeby dokładnie dowiedział się od lekarza, co należy robić w jego przypadku. Czasem niezbędne jest laserowe rozbijanie kamieni.

Odnośnik do komentarza

Ja na kamicę cierpię już jakiś czas, więc wiem jaki to jest ból... Tak w ogóle to jest kilka typów kamicy. Ja mam kamicę szczawianową - polega na tym, że w nerkach odkładają się szczawiany wapnia, tworząc kamienie. W tym przypadku należy unikać takich produktów, jak buraki, czekolada, herbata, kawa, szczaw, kiszone ogórki, rabarbar, szpinak i inne produkty zawierające szczawiany. A poza tym trzeba pamiętać o jednej rzeczy - jak w przypadku wszystkich problemów dróg moczowych: woda, woda i jeszcze raz woda!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...