Skocz do zawartości
Forum

Co jest dobre na zajady?


Gość renata6k

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio mam ciągłe problemy z zajadami. Pojawiły się jakieś 2 miesiące temu i od tamtej pory ciągle powracają. Nie wiem, co mam robić. Smaruję je maścią z witaminą A i innymi tłustymi kremami, ale to pomaga tylko na chwilę. Po jakimś czasie znowu wracają.

Pomóżcie mi, jak pozbyć się zajadów na dobre? Słyszałam, że zajady mogą się pojawiać z powodu stresu lub niedoborów witamin, tylko jakich?

Z góry dziekuję za odpowiedzi. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Powinnaś skonsultować się z lekarzem. W aptekach jest wiele leków na zajady i to bez recepty, jednak najlepiej jeśli wybierze je specjalista. Powody twoich problemów mogą być różne. Po pierwsze awitaminoza, a zwłaszcza niedobór witamin z grupy B. Po drugie, nieodpowiednia pasta do zębów. Po trzecie, zaleganie śliny w kącikach ust. Po czwarte, paciorkowce, gronkowce, grzyby i drożdżaki. Właśnie dlatego powinnaś pójść "babo" do lekarza. Wykluczy on (bądź nie) wszystkie groźne choroby i przepisze coś, co szybko pomoże.

Odnośnik do komentarza

Hej. A ja mam dobrą receptę na zajady. Kierowałam się wskazówkami mojej mamy. Otóż, wystarczy pokruszyć witaminę B12 i zmieszać ją z kremem Nivea. Jak tylko czujesz, że tworzy się infekcja, czym prędzej posmaruj to miejsce. Wiem też, że niektórzy starają się wypalić zajada spirytusem salicylowym. Oczywiście, jak jest on jeszcze w początkowej fazie. Ja tej metody jeszcze nie wypróbowałam. Na razie skutkuje rada mojej mamy. Polecam i życzę powodzenia z walką z zajadami.

Odnośnik do komentarza

Witam! Z tego, co słyszałem pojawiające się często i utrzymujące się przez długi czas zajady, mogą być wynikiem niedoboru witaminy B2. Żeby się o tym przekonać, najlepiej jest tak zmienić własną dietę, by zawierała jak najwięcej produktów będących bogatym źródłem tej witaminy. Polecam Ci zatem wątrobę, chude sery, migdały, grzyby, jaja, zielone warzywa i niektóre ryby (pstrąg, makrela, łosoś). Pamiętaj też o pełnoziarnistym chlebie, fasoli, grochu, soi, mleku, jogurcie, kefirze i maślance.
Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...