Skocz do zawartości
Forum

Grypa a przeziębienie


Gość dominik6d

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Piszę tu bo mam już dosyć sprzecznych informacji otrzymywanych od moich kochanych rodziców. Jestem nastolatkiem i jak to o tej porze roku często bywa trochę choruję. I tak moja mama jest przekonana, że moje objawy wskazują na grypę a tata twierdzi, że to zwykłe przeziębienie.

Chciałbym wreszcie rozstrzygnąć co mi jest, więc może mi ktoś rzetelny wytłumaczyć czym różni się przeziębienie od grypy? Jakie są objawy obu chorób i jak się je leczy?

Generalnie nie czuję się jakoś bardzo źle, ale mam katar, boli mnie gardło i głowa. Czuję się taki trochę słabszy niż zwykle. Czy to oznacza, że mam grypę czy przeziębienie? Będę bardzo wdzięczny za rozstrzygnięcie tej kwestii. Pozdrawiam wszystkich zdecydowanych.

Odnośnik do komentarza

Stawiam na przeziębienie. Skoro nie bolą cię mięśnie ani stawy i nie masz gorączki to na pewno tylko przeziębienie. Wypij mleko z czosnkiem, wygrzej się i będzie po sprawie. Mnie zawsze to pomaga. Na ból gardła najlepiej działają solne płukanki. Rozpuść łyżkę soli w przegotowanej, ale chłodnej wodzie i płucz gardło kilka razy dziennie. Życzę szybkiego powrotu do zdrowia i owocnej rozmowy z rodzicami.

Odnośnik do komentarza

Hej,
Wydaje mi się, że masz zwykłe przeziębienie. Grypa to choroba wywoływana przez wirusa grypy. Aby odróżnić przeziębienie od grypy należy sprawdzić następujące objawy: ból głowy, katar, gorączka. Podczas grypy występują bóle stawów oraz mięśni, zaś przy przyziębieniu rzadko. Ponadto jeśli nie masz wysokiej gorączki, to znak, że to zwykłe przeziębienie. Zadbaj o dietę bogatą w witaminę C. Na gardło weź tabletkę do sssania. Przeziębienie powinno ustąpić. Przeziębienie przebiega o wiele łagodniej. Gorączka rzadko jest wysoka, a nasze ogólne samopoczucie nie jest tak złe, jak w przypadku grypy. Ponadto grypa atakuje znienacka, przeziębienie zawsze jest skutkiem przemarznięcia, zmiany temperatury, przemoknięcia.

Odnośnik do komentarza

Witaj,
z mojej wiedzy na temat grypy i przeziębienia, wnioskuję, że na szczęście jesteś tylko przeziębiony. To normalne jednak, że grypa często bywa mylona ze zwykłym przeziębieniem czy innymi infekcjami oddechowymi. Do charakterystycznych objawów przeziębienia będzie należeć katar, kichanie, ból gardła, niezbyt silne bóle głowy. Jeśli natomiast objawy pojawiają się nagle, gorączka utrzymuje się przez dłuższy czas i jest wysoka (38 - 39 stopni), a dodatkowo towarzyszą jej wymioty, nie pojawia się zaś ból gardła, to znak, że osoba może być chora na grypę i należy pojąć środki charakterystyczne dla leczenia grypy.

To, że nie masz grypy, nie oznacza jednak, że możesz zbagatelizować występujące u Ciebie objawy. Przede wszystkim zostań w domu prze 2 - 3 dni, łyknij parę razy witaminę C, pij gorącą herbatę z sokiem z malin i dużo śpij. Gwarantuję że poczyjesz się lepiej,
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...