Skocz do zawartości
Forum

Co jest dobre na ból gardła?


Gość laurad

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jestem nauczycielką i albo dopada mnie właśnie choroba zawodowa albo mam objawy grypy. Pomyślałam, że może pomożecie mi rozwikłać tę zagadkę. Nauczycielką niby jestem nie aż tak długo, bo ok. 5 lat, więc to, że boli mnie gardło nie do końca jest chyba wynikiem eksploatacji głosu. Tym bardziej, żę pogorszenie się pogody na pewno nie pomogło mi zachować zdrowego gardła. W końcu dopiero co było ciepło, a tu nagle poważne ochłodzenie.

Jak zapewne można było wywnioskować z mojego wstępu moim problemem jest ból gardła a skoro jestem nauczycielką problem ten jest poważny. Głos to moje narzędzie pracy i nawet jeśli mogę go odrobinę oszczędzić robiąc dzieciakom kartkówki i klasówki to chyba na dłuższą metę takie rozwiązanie się nie sprawdzi...

Znacie może zatem jakieś sposoby na ból gardła? Polecacie jakieś leki? A może jakieś domowe sposoby? Najlepiej coś co pomoże mi się pozbyć bólu gardła szybko. A tak na przyszłość to polecacie może jakies suplementy diety, które ochronią gardło przed infekcją?

Będę wdzięczna za jakieś rady, a już na pewno wdzięczni będa moi uczniowie :) Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Ale może to rzeczywiście nie choroba zawodowa tylko zwykła grypa. Po lekcjach wypij mleko z czosnkiem i połóż się do łóżka. Jutro nie pójdź do pracy. Dzieciaki się ucieszą, a ty trochę się podleczysz. Dzień pod cieplutką kołderką na pewno nie zaszkodzi. W aptece można kupić takie małe cukiereczki z naturalnymi ziołami, które są bardzo łagodne, a jednocześnie łagodzą ból gardła, polecam. Jeśli to nie pomoże to niestety czekać cię wizyta u lekarza.

Odnośnik do komentarza

Witam,
W Twoim przypadku powinnaś szczególnie dbać o gardło, krtań i cały narząd artykulacyjny. Gardło to Twój narząd pracy. Powinnaś przed każdą lekcją nawilżać struny głosowe, pić dużo wody i soków. Wbrew pozorom, kawa nie jest dobra na gardło, może podrażnić struny głosowe, w efekcie występuję tzw. zasychanie gardła. Możesz płukać gardło rumiankiem.

Czasem, kiedy ból gardła pojawia się nagle, płuczę gardło solanką przygotowaną z łyżeczki soli kuchennej, którą rozpuszczam w szklance ciepłej wody.

Powinnaś przyjmować tabletki do ssania. Naeży wiedzieć, że najlepiej zacząć je używać, gdy poczujemy, że z naszym gardłem dzieje się coś niedobrego, mamy wówczas szansę ograniczyć infekcję. Nie powinniaś zapominać, że ważny jest też ubiór. Należy tak się ubierać, by nie doprowadzić do przegrzania ani nadmiernego schłodzenia organizmu.
Jeśli odpowiednia profilaktyka bólu gardła nie pomoże, warto udać się do foniatry lub laryngologa.

Odnośnik do komentarza

Witaj,
Twój ból gardła może mieć kilka przyczyn. Jeśli tak jak powiedziałaś, jesteś nauczycielką, to może on wynikać z przemęczenia aparatu nadawczego. Najlepszym sposobem jest ograniczanie mówienia, choć w Twoim przypadku prawie niemożliwe.

Ból gardła często wynika z przesuszenia śluzówek w gardle, wtedy należy pamiętać o ich "nawilżeniu", na przykład za pomocą syropu.

Jeśli jednak Twój ból jest wynikiem infekcji, możesz zastosować płukania gardła wodą z solą lub wodą połączoną z wodą mineralną - obie mieszanki mają działanie bakteriobójcze.

Życzę powrotu do zdrowia, pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

Przede wszystkim duzo cieplych plynow.Wazne zeby napoje nie byly ani za zimne ani za gorace.Najlepiej herbate z miodem i cytryna.Mozna dodac imbir.Tymianek tez jest dobry na gardlo.Mi pomaga tez witamina A+E,ale nie lykam kapsulek w calosci  tylko rozgryzam kapsulke I wtedy fajnie  nawilzaja gardlo.Do plukania stosuje roztwor z wody utlenionej lub sody i soli.

Na szybko na pewno pomoga ci tabletki,lub spraye do gardla.Dzialaja znieczulajaco,ale wysuszaja sluzowke.

Ja stosuje Tantum Verde jesli bol jest naprawde silny.Mnie tez czesto boli gardlo,ale mam refluks zoladkowy,ktory jest przyczyna tych dolegliwosci.

 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...