Skocz do zawartości
Forum

Ból brzucha i stan podgorączkowy


Gość piotr30

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Piszę na tym forum, bo obawiam się, żę mogę mieć grypę, a jak to w dzisiejszych czasach bywa nie bardzo mam czas iść do lekarza, czyli właściwie spędzić pół dnia w jakiejś kosmicznej kolejce w szpitalu.

Od dwóch dni boli mnie brzuch i mam stan podgorączkowy i zastanawiam się czy takie objawy wskazują na grypę? Czy może na jakiąś inną chorobę? Jakie są najczęstsze objawy grypy i ile z takich objawów trzeba wykazywać, by można było stwierdzić, że jest się chorym?

Myślicie, że nawet jeśli mam grypę to uda mi się uniknąć wspomnianych kolejek i wyleczyć się bez wizyty u lekarza? W aptekach jest pełno leków na grypę bez recepty. Czy są one odpowiednio skuteczne?

A może to co mi dolega to wcale nie grypa, jak myślicie? Co powinien zrobić, by pozbyć się tych dolegliwości? Jak możnaby skutecznie zbić gorączkę i zlikwidować ból brzucha?

Mam nadzieję, że rozumiecie moją sytuację i doradzicie mi coś konkretnego. Z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza

Witam,
Ja na twoim miejscu położyłabym się do łóżka z gorącą herbatą i dobrą książką. Pewnie też wzięłabym coś przeciwbólowego i jakiś gripex czy tym podobne. Powinno przejść. Jestem zwolenniczką domowych sposobów leczenia, dlatego wypiłabym też ciepłe mleko z dużą ilością czosnku. Może jesteś trochę przeziębiony, a brzuch boli od jedzenia. Nie wiemy tego, ale warto spróbować. Jeśli jednak po jednym dniu takiej kuracji nie poczujesz się lepiej, powinieneś pójść do lekarza. Może to rzeczywiście coś poważniejszego.

Odnośnik do komentarza

Witaj,
objawy, o których piszesz mogą być sygnałem wielu chorób. Jeśli nie przejdą w ciągu najbliższych 24 godzin, nie możesz ich bagatelizować, ale musisz zgłosić się do lekarza. Na razie jednak najlepszym sposobem na Twoje dolegliwości będzie pozostanie w łóżku i wypoczywanie. Jeśli to możliwe staraj się spać jak najwięcej. Organizm najszybciej regeneruje się podczas snu i najszybciej powraca do zdrowia,
Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Witaj!
Objawy jakie opisujesz są wyjątkowo mało charakterystyczne. Mogą być wynikiem zakażenia:
- wirusem grypy
- wirusami grypy żołądkowej
- innymi wirusami oddechowymi.
By zweryfikować przyczynę tych objawów zdecydowanie powinnaś udać się do lekarza. Jeśli jednak, jak opisujesz nie znajdziesz na to czasu, istnieje całe zaplecze domowych sposobów walki z takimi infekcjami. Powinnaś zatem:
- dużo leżeć w łóżku,
- obficie się nawadniać,
- suplementować witaminy,
- utrzymywać wysoką higienę ciała i pomieszczenia, w którym przebywasz,
- stosować lekkostrawną dietę,
- w miarę potrzeby stosować leki działające objawowo (p/bólowe, p/gorączkowe).

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...