Skocz do zawartości
Forum

Jak wzmocnić kości u dzieci?


Gość anita2

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jestem mamą bliźniaków w wieku 7 lat. Chłopcy są moim największym skarbem, ale nie mam z nimi łatwo. Jak to się ładnie określa są oni "żywym srebrem". Trudno ich upilnować, bo ciągle są w biegu.

Bardzo chciałabym zatroszczyć się o ich zdrowie i wspomóc rozwój zwłaszcza kości, gdyż wiem, że przy takiej aktywności prędzej czy później mogą być narażeni na złamania. Chciałabym ich przed tym uchronić, ale nie wiem jak najlepiej wzmacniać kości. Tzn. jak większośc rodziców oglądających telewizję wiem, że Danonki są kluczem do mocnych kości, ale wolałabym swoją wiedzę czerpać z bardziej sprawdzonych źródeł niż reklama telewizyjna. Dlatego piszę tutaj mając nadzieję na poważne porady od osób, które posiadają wiedzę w tym temacie.

W jaki sposób można wzmocnić kości u dzieci? Co powinny jeść? Czego powinny unikać? Jakie ćwiczenia pomogą wzmacniać kości? Dzieci stale rosną, więc zdrowe kości to podstawa ich zdrowia w przyszłości, dlatego chcę wiedzieć o tym jak najwięcej. Dziękuję za zainteresowanie i pomoc i pozdrawiam wszystkich Forumowiczów.

Odnośnik do komentarza

Hej Anito. Ja mojemu szkrabowi daję do picia mleko, bo jest ono najlepszym źródłem wapnia. Poza tym wszystkie produkty mleczne, poza masłem, są odpowiednie, jeśli chcesz, by kości Twoich dzieci były mocne i zdrowe.

Także zielone warzywa liściaste są dobre na wzmocnienie kości, z wyjątkiem szpinaku, którego moje dzieci i tak nie lubią. Ale sałatka na kanapki, ogórek - jak najbardziej. Z owoców warto wybrać pomarańcze i grejpfruty. Życzę powodzenia w wychowywaniu pociech :) Pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza

Witam,
Ja moim dzieciom do codziennego śniadania dołączam jogurty firmy Danon, są najlepszym źródłem wapnia oraz uzupełniają ich codzienne zapotrzebowanie na wapń. Chcecie, żeby Wasze dzieci miały zdrowe kości? Do kanapek dodawajcie im warzywa zielone, m.in: szpinak, sałatę, itp. Nie zapomninajcie o swojej diecie na mocne kości. Od czasu do czasu gotuję zupę mleczną. Uwielnia ją cała rodzina. Osobiście polecam.

Odnośnik do komentarza

Witaj!
Prawidłowa dieta to, obok ruchu to podstawowa broń w walce o mocne kości.
Cennym źródłem wapnia jest mleko i jego przetwory.
Najlepiej wchłania się wapń, który znajduje się w jogurtach i kefirze. Duże jego ilości zawierają też sery żółte, ale ponieważ są tłuste, mogą je jeść jedynie osoby, u których poziom cholesterolu nie przekracza dozwolonej normy.
Sporą dawkę wapnia znajdziemy w serku sojowym tofu oraz sardynkach i śledziach z ośćmi (z puszki). Mają one jednocześnie składniki poprawiające przyswajanie tego pierwiastka przez organizm (fosfor, laktozę, kazeinę).
Aby jak najwięcej wapnia trafiło do naszych kości, w diecie nie może też zabraknąć boru oraz witaminy D. Bor występuje w owocach, zielonych warzywach (np. brokułach) i orzechach, natomiast witamina D - w jajach, maśle i kaszach.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...