Skocz do zawartości
Forum

Jak wzmocnić stawy?


Gość karolinak

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Piszę tu w sprawie bolących stawów, gdyż chciałabym pomóc jakoś mojej mamie, która cierpi na taką dolegliwość.

Już od kilku miesięcy moja mama choruje na stawy i widzę jakie to dla niej uciążliwe i bolesne. Moja mama zawsze była aktywną osobą, dużo wokół niej się działo i ciągle coś robiła. Teraz przez bolące stawy nie bardzo jest w stanie wykonywać nawet te niezbędne rzeczy. Bardzo chciałabym jakos jej pomóć, ulżyć w cierpieniu, ale nie do końca wiem jak. Macie jakieś rady?

Wiem, że mama chodzi do lekarza rodzinnego, ale zastanawiam się czy może nie powinna pójść do jakiegos specjalisty? Macie jakiś sprawdzonych?

W ogóle może ktoś z zaglądających tu Forumowiczów wie jak można wzmocnić stawy? Jakie leki stosować, a może istnieją jakieś domowe, naturalne sposoby na wzmocnienie stawów? Może trzeba jakoś zmienić dietę? Czegoś unikać? Jakie zmiany w stylu życia trzeba wprowadzić, żeby stan stawów się poprawił? Liczę na Waszą pomoc. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Witaj Karolino. Moja mama też cierpi na bolące stawy. Ból pojawia się zwłaszca w stawie ramieniowym i w stawach ręki. Oczywiście, chodzi do reumatologa, ale leki, które jej przypisał lekarz, szczerze mówiąc, średnio działają.

Moja mama jednak wspiera się domowymi sposobami. Jednym z nich są okłady z soku z korzenia chrzanu. Może Twojej mamie też to pomoże. Trzeba umyć duży korzeń chrzanu pospolitego i przepuścić go przez sokowirówkę. Sok należy wlać do startej masy, nałożyć na gazę lub płótno i przyłożyć na bolące miejsce, maksymalnie 5 minut. Potem okład usunąć, a skórę wytrzeć do sucha. Życzę powodzenia, a Twojej mamie - przede wszystkim zdrowia. Trzymajcie się obydwie.

Odnośnik do komentarza
Gość władysława1

Witam,
Aby wzmocnić stawy trzeba pić dużo soków. Stawy poprostu bolały mnie. Z trudem robiłem pełny przysiad i strzykało mi w kolanie przy pełnym wyprostowaniu nogi. Aby wzmocnić stawy jedz galaretkę. Można również stosować produkty bogate w kolagen. Jakie są inne sposoby na stawy?
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Witaj!
Zwyrodnienie stawów (artroza) to choroba, na którą cierpi wielu ludzi w średnim i starszym wieku. Szacuje się, że połowa ludzi w wieku powyżej 50 –ciu lat ma artretycznie zdeformowane stawy. Częściej występuje u kobiet niż mężczyzn. Proces rozwoju choroby może trwać latami, a czynników powodujących schorzenie jest wiele. Choroba zwyrodnieniowa dotyka najczęściej stawów kręgosłupa, stawu biodrowego i kolanowego.
Leczenie obejmuje szereg przedsięwzięć, przede wszystkim należy odciążyć miejsca dotknięte chorobą, lekarz może polecić wkładki ortopedyczne i inne urządzenia odciążające oraz stabilizujące stawy. Znaczne efekty, tj. przywrócenie odpowiedniego zakresu ruchu, można uzyskać poprzez regularne ćwiczenie mięśni brzucha, pośladków i okolic przykręgosłupowych. Adekwatnie dobrane ćwiczenia rozluźniają mięśnie, odciążają nadwyrężone z powodu ucisku chrząstki stawowe.
Na rynku dostępne są ponadto liczne leki uśmierzające dolegliwości związane ze zwyrodnieniem stawów. Od niedawna oferowane są środki pomocne w odbudowie chrząstki stawowej, siarczan glukozaminy czy kwas hialuronowy.
Ból może być łagodzony przez okłady z parafiny oraz nagrzewanie polem elektromagnetycznym i naświetlanie promieniami lasera biostymulacyjnego.
Jeśli zachodzi potrzeba, stosowane są zabiegi chirurgiczne.

Odnośnik do komentarza

Witam serdecznie,

Bolesność stawów może mieć różne podłoże, najczęściej jest spowodowane chorobą zwyrodnieniową stawów, ale w grę mogą wchodzić inne schorzenia np. reumatoidalne zapalenie stawów oraz inne choroby reumatyczne powodujące zmiany w stawach, choroby metaboliczne.

Trudno cokolwiek doradzić nie wiedząc tak naprawdę co stwierdził lekarz rodzinny, co zalecił w leczeniu. Leczenie bolesnych stawów zależy od przyczyny.

Jeśli ma Pani ochotę proszę napisać coś więcej o chorobie Mamy.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Obniżanie masy ciała jest podstawowym warunkiem przeciwdziałania mikrourazom stawów, dlatego tak ważne dla naszego organizmu jest zdrowie odżywianie. Dlatego aby dbać ostałą masę ciała należy zwracać uwagę na wszystko co się je, bądź chce się zjeść i odpowiednio sie przed tym zabezpieczać, np. za pomocą suplementów diety. Możecie jakieś polecić? Aby nie szkodziły zdrowiu, tylko wręcz przeciwnie? Ostatnio czytałam troszkę na temat betalip- ze nie tylko zmniejsza cholesterol, ale wpływa bardzo dobrze na cały organizm i ma właściwości profilaktyczne. Wiecie może coś na ten temat? Słyszałyście o tym produkcie? To prawda?

Odnośnik do komentarza
Gość Sportowczyni

Przy dużym wysiłku fizyczna zaczęły boleć mnie stawy. Podobno dobry jest Forci Coll (nie jestem pewna, czy nie popełniłam błędu w nazwie tego suplementu), ale mam problem z zakupem. Czy ktoś wie gdzie można go nabyć (w jakiej aptece)?

Odnośnik do komentarza
Gość rzekotka

Ostatnio kilka razy zdarzyło mi się, że po dłuższym staniu w pracy bolały mnie trochę stawy. Nie jest to jakiś strasznie uciążliwy ani ostry ból, ale zaczynam się trochę martwić. Wiem, że długie stanie obciąża stawy i będę starała się o tym pamiętać, ale co jeszcze mogłabym zrobić, by na przyszłość zapobiec takim bólom? Da się jakoś wzmocnić stawy?

Odnośnik do komentarza

Jeśli masz pracę stojącą to staraj się nieco ruszać, nie stój w miejscu, przestępuj z nogi na nogę itp. Poza tym ważna jest też dieta.Warto jeść ryby morskie, bogate w kwasy omega-3. Kwasy te poprawiają kondycję stawów

Odnośnik do komentarza
Gość inesines666

Annqq, a długo trzeba się kąpać w tej soli, żeby były jakieś rezultaty? Strasznie bolą mnie stawy, a za 2 tygodnie mam zawody i muszę mieć sprawne kolana:/ myślisz, że jak dzisiaj rozpocznę kurację, to zdąży problem minąć? Słyszałam, że właśnie ta sól działa szybko..

Odnośnik do komentarza

Witam! Od kilku miesięcy zaczęły mi strzelać stawy ( u rąk , stawy kolanowe, łokcie a nawet palce u stop) po jakimś czasie doszedł do tego ból przy każdym trzasku ( w kolanach i łokciach ) byłem u reumatologa i stwierdził on ze po prostu przeciazylem stawy. Po miesięcznej kuracji flexi staw ból sie uspokoił. Jednak teraz biorę ten lek 2 raz i bóle nie przechodzą a wręcz nasilają sie. Ból w łokciach jest tak duży ze nie mogę trzymać rąk na blacie spartych na łokciach oraz podczas dotyku samych locki rówierz czuje ból, ostatnio mam tak ze czuje jakbym miał jakiś piasek w tych łokciach i podczas prostowania rąk mam takie wrazenie jakbym ten piasek rozkruszal przy czym towarzyszy duży ból. W kolanach jest podobnie, nie mogę klęczeć ponieważ sprawia mi to ból. Dodam jeszcze ze od tydonia rano nie mogę nic chwycić lewa ręka ( nawet klamki od drzwi ) ponieważ sprawia mi to bol w nadgarstku, ciagle jestem zmęczony i senny a od kilku dni zobaczyłem na skórze ręki małe siniaki ( a nie przypominam sobie żebym sie gdzieś uderzył )

Odnośnik do komentarza

Witam, mam 16 lat jestem ektomorfikiem i od roku trenuje kalistenike i street workout zwracam uwage na diete moja sylwetka sie zmienia lecz nie masa co nie jest zadawalajace. Moim głównym problemem są stawy i szczykanie ból barków o kontuzje spowodowane wypadkiem typu przeskakująca łopatka. Mogę jakoś wspomóc swoje stawy jakąś suplemetacja czy dietą?

Odnośnik do komentarza

Przyczyn bólu stawów może byc bardzo wiele. W wielu przypadkach jest to genetyczne. Sama jestem z takiej rodziny.... Praktycznie każdy w mojej rodzinie miał jakiś tam problem ze stawami.Nie nastraja mnie to optymistycznie ale coż.Takie życie.

Nie wiem czy czytaliście, ale bardzo dobry wpływ na stawy miewa imbir:
http://www.naturalniepozdrowie.pl/imbir-na-stawy-i-reumatyzm-mikstury-oklady-i-nalewki/

Na stronie opisane jest jakie dzialanie mogą mieć okładki i nalewki z niego wykonane. Imbir sam w sobie ma wiele zastosowań, jest on dobry nie tylko na nudności i wymioty, ale także na choroby stawów, bóle miesiączkowe, migreny, czy nowotwory.

Odnośnik do komentarza

Mnie bardzo często bolały kolana, zapisałam się na rehabilitację do kliniki Rehaorthopedica w Krakowie  I bardzo dużo mi to pomogło. Dużo lepiej się czuję i odczuwam mniejszy ból. Warto iśc na takie rehabilitacje bo pomagają.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...