Skocz do zawartości
Forum

Bolące kości


Gość adrian4

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Znalazłem się na tym forum, bo dokuczają mi kości. Od jakiegoś miesiąca odczuwam znaczny ból w kościach i na początku trochę go lekceważyłem, bo byłem przeziębiony i wziąłem ból w kościach za objaw choroby. Jednak przeziębienie dawno zostało wyleczone a ból pozostał i zaczynam się już trochę martwić co mi jest.

Co prawda nie chce mi się wierzyć, żebym miał osteoporozę skoro mam dopiero 35 lat, ale poczytałem trochę wpisów na tym forum i dowiedziałem się, że osteoporoza dotyka nawet młodszych ode mnie. Czy to możliwe, że mam osteporozę? Czy oprócz bólu kości powinny być jeszcze jakieś inne objawy? Jakie?

Jeśli wiecie coś na ten temat to podpowiedzcie mi do jakiego lekarza się udać, jakie badania wykonać a może po prostu znacie jakies domowe sposoby na złagodzenie bólu w kościach? Może to co mi dolega to wcale nie osteporoza? Jak myślicie? Będę wdzięczny za rozwianie moich wątpliwości.

Odnośnik do komentarza
Gość wawrzyniecen

Hej. Ja miałem podobny problem do Twojego. Strasznie bolały mnie kości, zwłaszcza ranem, kiedy wstawałem ze spania. Okazało się, że cierpię na osteoporozę. Ale wykryto ją dopiero po badaniach (densytometria, poziom wapnia we krwi itd.). Ból kości nie musi jednak wcale oznaczać od razu osteoporozy, może to być też efekt przeziębienia, który objawia się reumatologicznie, albo jakieś inne schorzenie. Oczywiście, nie wykluczałbym osteoporozy, mimo że jesteś w młodym wieku. Osteoporoza jest związana z ubywaniem wapnia w kościach, a jego ilość w tkance kostnej zależy od wielu czynników, nie tylko od wieku, ale też od stanu zdrowia.

Czynniki, które zwiększają ryzyko osteoporozy, to także m.in.: przebyłe w ostatnim czasie złamania kości, niedobór wapnia w diecie, unikanie słońca, siedzący tryb życia, szczupła budowa ciała, osteoporoza u członków rodziny, palenie papierosów, picie dużej ilości kawy lub herbaty, nadużywanie alkoholu czy długotrwałe zażywanie leków sterydowych.

Myślę, że sam ból kości jeszcze nie świadczy o osteoporozie, choć trzeba brać ją pod uwagę. Najlepiej dla rozwiania wątpliwości udać się do lekarza.

Odnośnik do komentarza

Witam,
Kości czasem mnie pobolewają, lecz na szczęście nie mam osteoporozy, a reumatyzm. Podobno to typowy objaw dla tej choroby. Tylko jak jemu zaradzić? Słyszałam, że na bolące kości najlepsza jest maść końska? Czy ktoś wie gdzie mogę kupić coś takiego? Co robicie, jak odczuwacie ból kości? Mi to już nic nie pomaga, jedynie środki przeciwbólowe. Ale ile można się nimi faszerować.
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Gość adrian MM

witam mam 23 lata i takze mam problem z bolem kosci tylko ze u mnie trwa juz to od 2 lat zaczelo sie od zeber puzniej kregoslup a nastepnie co dzien w innym miejscu nogi rece przed ramie najczesciej w okolicach lopadki .. Moj lekarz rodzinny stwierdzil ze to sa nerwobole ale mi sie wydaje ze to nie to stosuuje konska masc bo jest najskuteczniejsza kupiszw kazdej aptece :) trzeba zyć dalej czy z bolem czy bez

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...