Skocz do zawartości
Forum

Domowe sposoby na chrapanie


Gość magda0

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Niedawno wyszłam za mąż. Wspólne życie to także wspólna sypialnia. Niestety, już kilka dni po ślubie okazało, że spanie z moim mężem nie będzie przyjemne, ponieważ on strasznie chrapie!

Wielokrotnie sugerowałam mu, żeby udał się od specjalisty, ale on nie chce o tym słyszeć i twierdzi, że to ja jak zwykle przesadzam. Nie chciałabym, by z tak błahego powodu, jakim jest chrapanie, popsuły się

Odnośnik do komentarza

Mężczyźni zazwyczaj chrapią, kiedy śpią na plecach. Poproś swojego męża, żeby spał na boku albo na brzuchu. A może ma problemy z zatokami? Jeśli ma trudności z oddychaniem przez nos to to najprawdopodobniej jest przyczyną chrapania. Jeśli wykluczysz zatoki, a mąż nie będzie chciał spać na boku ani na brzuchu, zawsze możesz spróbować gwizdania:)

Odnośnik do komentarza

Witam,
Mój mąż chrapie co noc. Mam na to sposób.Walka z chrapaniem może mieć wiele form – od domowych sposobów typu: wszywanie w tył piżamy piłeczki do tenisa, aby nie leżał na plecach, poprzez przepisywane przez lekarza krople, spraye, aż po zabiegi chirurgiczne. Słyszałam, że można gwizdać. To podobno pomaga! Podobno jest też operacyjne leczenie chrapania. Niestety nie jest refundowane przez NFZ. Życzę powodzenia w walce z chrapaniem. Jeżeli moje sposoby zawodzą, wystarczy powiedzieć: "Nie chrap!".

Odnośnik do komentarza

Hej, mój chłopak też mi daje popalić tym chrapaniem. Na pewno pomaga spanie na boku lub brzuchu, bo w przypadku spania na placach coś nie tak funkcjonuje w układzie odechowym, język się zapada czy coś - czytałam o tym. Opócz tego możesz ustawić w sypialni zapach lawendowy, bo lawenda ułatwia oddychanie i powstrzymuje chrapanie. Niestety, jeśli jesteście po imprezie i alkoholu to nic nie pomoże na chrapanie. Nawet najlepsze sposoby nie wygrają z alkoholem. Chrapanie jest nie do zniesienia. Jeśli chcesz zmusić męża, aby udał się do specjalisty to powiedż mu, że dopóki czegoś nie zrobi z chrapaniem śpi na kanapie. Mówię poważnie. Podobno z powodu chrapania nastąpił już niejeden rozwód. W końcu sen jest ważny. Mam nadzieję, że przekonasz o tym męża. Bo Twój sen też jest ważny. Powodzenia!

Odnośnik do komentarza

Żadne domowe sposoby nie zastąpią medycznych, udowodnionych naukowo rozwiązań. Firma ResMed / zdrowysen.info produkuje aparaty CPAP i specjalne maski, które znakomicie radzą sobie z problemem chrapania i bezdechu sennego. Warto wypróbować i cieszyć się zdrowym snem, zwłaszcza że NFZ refunduje zakup nawet w 90%.

Odnośnik do komentarza

Lekarz i badania pod kątem bezdechu sennego plus ewentualnie operacja przegrody jak krzywa. Bezdech może mieć nieprzyjemne konsekwencje dla zdrowia.

W sytuacji w której chrapanie nie jest spowodowane bezdechem, pozostają jedynie

spanie w dwóch rożnych pokojach

jak i zatyczki do uszu https://www.aptekagalen.pl/zatyczki-do-uszu-stoppery -  wiele z nich pozwala na spokojny sen.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...