Skocz do zawartości
Forum

Wskazania do kolonoskopii


Gość eleonora2

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie
Mam 52 lata i od jakiegoś czasu wiele słyszałam o kolonoskopii. Chciałabym zapytać, jakie są wskazania do wykonania takiego badania?
Czy to prawda, że osoby po 50 roku życia powinny wykonywać to badanie profilaktycznie. Czy jest ono bezpłatne i czy jest potrzebne skierowanie?
W zasadzie nie mam większych problemów zdrowotnych, ale wolałabym dmuchać na zimne. Tyle się słyszy ostatnio o tych strasznych nowotworach. Jeśli takie badanie ma mi pomóc, to zdecydowanie je wykonam.
Proszę o jakieś bliższe informacje na teamt wskazań do kolonoskopii. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Witaj,
kolonoskopia to badanie, podczas którego oglądane jest wnętrze jelita grubego w jego końcowym odcinku. Badanie wykonuje się za pomocą endoskopu. Kolonoskopię przeprowadza się ze wskazania lekarza, który chce ustalić przyczyny kilku dolegliwości, m.in.: niejasne pochodzenie krwawienia z dolnego odcinka przewodu pokarmowego, utrzymujących się długo takich dolegliwości jak bóle brzucha, biegunki oraz parcie na stolec. Kolonoskopię wykonuje się także jako uzupełnienie badania kontrastowego lub jako obserwację stanu jelita grubego po operacjach na tym narządzie oraz ewentualnie ocenę stosowanych leków.
Mam nadzieję, że udzieliłam Ci kilku potrzebnych informacji, pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

Witaj eleonora2!
Miałam przeprowadzaną kolonoskopię rok temu, podczas pobytu w szpitalu. Skierowują na to gdy są jakieś niepokojące objawy (krew w stolcu, krwawienie z odbytu...). Ale można to zrobić na własną rękę, prywatnie. Niestety, badanie trochę kosztuje. Największy jednak minus to ból. Podobno w prywatnych klinikach przeprowadzane jest pod narkozą. Ja byłam przytomna i nie zaliczam tego do najprzyjemniejszych doświadczeń w życiu...

Odnośnik do komentarza

Mój mąż miał to badanie. Zdecydowaliśmy się, że zostanie ono przeprowadzone w prywatnej przychodni, gdzie istniała możliwość narkozy o tego badania. Zapłaciliśmy sporo, ale myślę, że było warto. W państwowych przychodniach nie stosuje się narkozy, tylko znieczulenie miejscowe, nasza znajoma zemdlała z bólu podczas tego badania... Dzień wcześniej mąż musiał się odpowiednio przygotować do badania, tak bay jelita były czyste. Trzymaj się!

Odnośnik do komentarza

Wlasnie dzisiaj trafilam do przychodni,gdzie przyjmowal onkolog zamiast rodzinnego.Jakism dziwnym trafem do tej pory zaden z lekarzy nie podejrzewal u mnie zadnych problemow z jelitami,a on od razu podejrzenie guza jelita i skierowanie. Bylam u gastrologa i dal mi najpierw skierowanie na badanie w kierunku krwi w kale,pasozyty.Jak obejrzy wyniki tych badan to pogadamy.DR.Kuciak z Wojskowego szpital w Krakowie.\
Tak zyczliwego czlowieka to nie widzialay moje oczy.Konkretny rzeczowy. Wogole to stwierdzil,po rozmowie,ze to moga byc bole nerwicowe. a przyczyna jest spora.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...