Skocz do zawartości
Forum

Co na migrenę?


Gość karol7p

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Pewnie nie będę oryginalny obwieszczając na tym forum, że moim problemem jest migrena. Mam ją już od kilku lat i niestety nie mogę się nauczyć z nią żyć. Przeszkadza mi ona w codziennym życiu, gdyż nie kontroluję swojego zachowania pod wpływem bólu głowy do takiego stopnia, do jakiego powinienem. Dodatkowo utrudnia mi ona relacje z innymi ludźmi, gdyż potrafię nakrzyczeć na kogoś w sumie bez powodu, albo za powód podając fakt, że boli mnie głowa. Nie za dobrze to brzmi i zdaję sobie z tego sprawę.

Dlatego piszę tu licząc, że mi pomożecie. Jeśli sami również macie migrenę to powiedźcie jak sobie z nią radzicie? Czy są jakieś naturalne sposoby na złagodzenie jej objawów? A może polecacie jakies konkretne leki? Naprawdę docenię Waszą pomoc, bo nie mam kompletnie pojęcia co zrobić. Domyślam się, że na to forum zaglądają osoby, które same żyją z migreną i wierzę, że wielu wśród nich nie pogodziło się z tym tak jak i ja. Chciałbym się dowiedzieć jak walczycie z migreną?

Odnośnik do komentarza

Hej,
Na migrenę najlepsza jest napar - herbata ziołowa. Przygotowuj go w ten sposób: mieszaj łyżeczkę chmielu, lawendy, melisy, mięty, dziurawca i waleriany. Następnie łyżeczkę tej mieszanki zalewane są szklanką gorącej wody i parzone pod przykryciem przez około 10 minut. Potem przecedzaj herbatkę i wypijaj małymi łykami. Odpoczywaj jeszcze pół godziny w zaciemnionym pokoju.
Ponadto polecam olejki eteryczne o właściwościach relaksacyjnych. Dzięki nim możesz oderwać się od szarości dnia codziennego, zapomnieć o stresującej pracy i kłopotach finansowych. Ból natychmiast ustępuje.
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Witaj,
Ja też nie pogodziłam się z diagnozą, że mam migrenę. Postanowiłam z nią walczyć i walka trwa. Gdy dopada mnie migrena próbuję się zrelaksować: gorąca kąpiel, spacer na świeżym powietrzu, leżenie w ciemnym i wywietrzonym pokoju. Oprócz tego piję napar ze stokrotki i masuję skronie i kark. Zimne okłady na głowę też nie są złe. Gdy muszę wyjść z domu z migreną często sięgam po leki przeciwbólowe, które na jakiś czas maskują ból. Trzymaj się i nie ustępuj! Wierzę, że migrenę można pokonać!

Odnośnik do komentarza

Cześć. Jasne, że nie jesteś sam, tu chyba większość z nas (jak nie wszyscy) jest niezadowolonych z migreny, bo dopada zawsze w najmniej oczekiwanych i pożądanych momentach. Ja nie mam jakiejś skutecznej metody na walkę z bólem - czasem pomaga mi odpoczynek w ciszy i ciemności i zimne okłady na czoło, a czasem męczę się kilka dni, aż samo przejdzie. Słyszałam, że niektórym pomagają też specjalne zioła - ale o tym to jest mnóstwo informacji w sieci, na pewno znajdziesz coś dla siebie. A jeśli chodzi o relacje z ludźmi - może spróbuj pogadać z bliskimi osobami (rodzina, przyjaciele), powiedz im, że czasem miewasz silne bóle głowy i to one są przyczyną twojego zachowania. Myślę, że spotkasz się ze zrozumieniem, a może ktoś znajdzie receptę na twój ból?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...